Polis memuru Hakan Telli ve Ahmet Yasin Çevik, 25 Ağustos’ta Kağıthane Hamidiye Mahallesi'nde uyuşturucu çetelerinin barındığı bir eve operasyon düzenlemiş, gece yapılan baskında saldırganların açtığı ateş sonucu Hakan Telli isimli polis memuru şehit olmuş, aynı ekipte yer alan Ahmet Yasin Çevik adlı emniyet görevlisi ağır yaralanmıştı. Şüpheli Diyar Anucur’un öldürüldüğü olayın ardından ilk etapta yaralanan O.A ile birlikte aynı evde yaşayan 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Silahlı saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü olarak devam ederken, eylemin arkasındaki çetenin fertlerine yönelik peş peşe baskınlar düzenlendi.

Elazığ'daki çete üyesi yakalandı

Devam eden operasyonlar kapsamında Elâzığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince; ANUCURLAR isimli Silahlı Suç Örgütü ve örgüt yöneticileri ile birlikte hareket ettiği ayrıca örgüte mensup olduğu tespit edilen şahıslara yönelik Elazığ’da gerçekleştirilen operasyonda; Ö. Ç. İsimli şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıs  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile İstanbul’a sevk edildi.