AK Parti Elazığ Milletvekilleri Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından Pertek Köprüsü ihalesinin ön yeterlilik aşamasına 16 aday başvurduğunu en kısa sürede değerlendirileceğini ve tahmini ihale tarihinin 2024 yılının ocak ayının 3.haftası olacağı bildirildi.

"Köprünün yapılması ile birlikte 65 km kısalma sağlanmış olacak"

Sosyal medya üzerinden yapılan ortak paylaşımda şu ifadelere yer verildi; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nden gelen bilgiye istinaden; Elazığ - Kovancılar - Tunceli Aksı, tamamı Karayolu geçişi olan 145 km uzunluğunda bir güzergaha sahip olup, Elazığ - Pertek - Tunceli Aksı, 80 km uzunlukta ve Keban Baraj Gölü'nden feribot ile geçilmektedir. Köprünün yapılması ile birlikte 65 km kısalma sağlanmış olacaktır. Elazığ - Pertek İl Yolu (Pertek Köprüsü Dahil) Etüt ve Proje Danışmanlık Hizmet Alımı İşi" belli istekliler arasında ihale usulü ile gerçekleştirilmiş olup 22.11.2023 tarihinde yapılan ön yeterlilik aşamasına 16 aday başvuruda bulunmuştur. Söz konusu işin ön yeterlilik başvuruları ihale komisyonunca değerlendirilmekte olup en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Teknik ve mali tekliflerin alınacağı tahmini ihale tarihi 2024 yılının ocak ayının 3.haftasıdır. Yapılacak ihale ile Pertek Köprüsünün 1:1000 ölçekli uygulama projeleri hazırlanacaktır.”

Elazığ Belediye Başkan Adayı Akın, Çatalçeşme mahallesini ziyaret etti Elazığ Belediye Başkan Adayı Akın, Çatalçeşme mahallesini ziyaret etti

Editör: Beyza Bişkin