Haber: Aysun ÇETİN KILIÇ—ÖZEL

Abdullahpaşa Mahallesi’nde her pazar kurulan pazar alanında seçim yoğunluğu yaşandı. Yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını belirten pazarcı esnafı; “Seçimlerden dolayı pazarda bir yoğunluk var. Pazarın bu kadar kalabalık olmasının sebebi çevrede yakın okulların olmasıdır. Okullara gelip oyunu kullanan vatandaşlar daha sonra pazara gelip ev alışverişini yapıp öyle evine gidiyor” dedi.

“Seçimden dolayı pazarda bir yoğunluk var”

Seçimden dolayı pazarın yoğun geçtiğini belirten pazarcı esnafı Cengiz Çetinkaya; “Bugün pazar oldukça kalabalık. Biz bu kalabalıktan memnunuz. Seçimlerden dolayı pazarda bir yoğunluk var. Pazarın bu kadar kalabalık olmasının sebebi çevrede yakın okulların olmasıdır. Oyunu kullanan vatandaşların çoğu pazara uğramadan evine gitmek istemedi. Çıkmışken ev alışverişimizi de yapalım dediler. Satışımız bugün diğer haftalardan daha fazla oldu. Bundan memnun olduk. İnşallah gelecek haftalarda da pazara bu kadar yoğunluk olur” diye konuştu.

“Bugün ciddi anlamda satış yaptık”

Pazarcı esnafı; “Bu hafta Abdullahpaşa pazarında yoğunluk fazla. Yoğunluğun fazla olmasının sebeplerinden biri de pazarın etrafında okulların olmasıdır. Hepimizin bildiği gibi bugün ülkemiz bir seçim sürecinde. Okullara gelip oyunu kullanan vatandaşlar daha sonra pazara gelip ev alışverişini yapıp öyle evine gidiyor.  Bugün ciddi anlamda satış yaptık. Satışlardan memnunuz. Umarım satışlarımız her zaman böyle olur. Seçim sebze ve meyveyi etkilemeyecek. Seçimden sonra ürünlerin fiyatlarında artış olacağını söyleyenlere kesinlikle itibar etmeyiniz. Aksine yaz geldi yazın gelmesiyle ile birlikte fiyatlar düşecektir” dedi.

“Oyumuzu kullandıktan sonra rutin hayatımıza döndük”

Okulun pazar yerine yakın olmasının hem kendileri açısından hem de pazarcı esnafı açısından iyi olduğunu ifade eden vatandaş Fadime Özdoğan; “Öncelikle ülkemiz için seçimin hayırlı olmasını diliyorum. Üzerimize düşen görevi yerine getirerek oyumuzu kullandık. Oyumuzu kullandıktan sonra rutin hayatımıza döndük. Şimdi ise ev alışverişimizi yapıp evimize gideceğiz. Son zamanlarda pazar yerlerini hiç bu kadar kalabalık görmemiştim. Kalabalığın sebebi elbette seçim. Oyumuzu kullandığımız okulun pazar yerine yakın olması hem bizim açımızdan iyi oldu hem de pazarcılar için iyi oldu” ifadelerini kullandı.

“Pazar bugün çok yoğun”

Betül Aktaş; “Oyumuzu kullanmak için dışarı çıktık. Çıkmışken ev alışverişimizi de yapalım dedik. Pazar bugün çok yoğun. Her pazar biz Abdullahpaşa Mahallesi’ndeki pazardan alışverişimizi yapıyoruz. Pazarın bu kadar yoğun olmasının sebebi oyunun kullanmak için dışarı çıkan seçmenlerden dolayı. Oyumuzu kullandığımız okul Pazar yerine çok yakın. O yüzden oyumuzdan sonra pazar alışverişimizi yapıp evimize gideceğiz” şeklinde konuştu.