Yeniden Refah Partisi (YRP)’nden Palu ilçesi Beyhan Belde Belediyesi Başkan Adayı olan Bayram Öztürk, dün gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Öztürk’ü Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı. Erdem, Öztürk’e çıktığı yolun hayırlı olmasını dileyerek, kendisine başarılar diledi.

Şırnak’ta 37 günlük bebek ambulans helikopterle Elazığ’a sevk edildi Şırnak’ta 37 günlük bebek ambulans helikopterle Elazığ’a sevk edildi

“Beyhan son 10 yıldır çok geri kaldı”

Ziyaret sırasında kısa bir değerlendirmede de bulunan Öztürk; “Yeniden Refah Partisi’nden Palu Beyhan Başkan Adayı oldum. Hizmet için bu yola çıktık. Çünkü beldemiz gerçekten son 10 yıldır çok geri kaldı. Gençler işsiz, yolarımız problemli ve eğitimde de sıkıntılar var. Tarımda da sıkıntı var yani  beldemizin sıkıntılarına bir çözüm bulmak için elimizden geldiğince çalışmalar yapacağız” dedi.

“Akdağ turizme kazandırılmalı”

“Beyhan beldemizde bulunan Akdağ’ın da turizme kazandırılması gerekiyor” diyen Öztürk; “Orasını kış turizme açmak gibi bir projemiz var. Burası kış turizmine açıldığı an beldemizde büyük bir ilerleme olur. Burayı hem Elazığ’a hem de Türkiye’ye tanıtmış oluruz” ifadelerini kullandı.

“Halk bizi seviyor ve halk siyasete yönlendirdi”

YRP yeni bir siyasi parti her ne kadar yerel seçimlerde biraz daha seçmen şahıs bazlı oy verse de siz seçilme olasılığınızı nasıl görüyorsunuz? Sorumuzu yanıtlayan Öztürk; “Yeniden Refah’a gerçekten bir teveccüh ve bir sevgi var. Halkımız Yeniden Refaha yönelme eğiliminde” dedi. Peki siyasete olan ilgi nereden? Dememiz üzerine de Öztürk; “Siyaset bizde aileden geliyor. Amcam dört dönem belediye başkanlığı yaptı. Halk bizi seviyor ve bizi de siyasete yönlendirince böylece siyasete girmiş olduk” diyerek açıklamasını tamamladı.

Editör: Büşra Sarıkaya