Ortak bir rapor neden olmasın? « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Ortak bir rapor neden olmasın?

Bu haber 09 Ekim 2019 - 18:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’ın sorunlarla iç içe yaşayan bir kent olduğunu her platformda belirtmeye devam ediyor.  Hatta kentimizin sorunlarının çözümü adına rapor hazırlayarak, bu raporu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacağını aktarmıştı. Geçtiğimiz günlerde de mevkidaşlarına seslenen Vekil Erol, “Böyle bir raporu hep birlikte hazırlayalım ve beraber gerekli mercilere ulaştıralım.  Vekilin;  muhalefeti iktidarı olmaz. Hepimiz bu kentin vekiliyiz ve bu kentin sorunları ortak sorunlarımızdır” diyerek hazırlanan raporu birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunmayı teklif ederek, mevkidaşlarına zeytin dalı uzattı. Erol, bu davranışı ile siyasetten özlediğimiz tabloyu da ortaya koydu. Erol’un;  bu çağrısına AK Partili Milletvekillerinden nasıl bir tepki geleceği ve böylesi bir raporun ortak bir bakış açısı ile hazırlanıp hazırlanmayacağı ise şimdiden merak uyandırdı.

 

 

Haber- Yorum: Kübra TÜRKAN

Geçtiğimiz haftalarda kentimizin acil çözülmesi gereken sorunları olduğunu ifade etmiş ve kentimizin kronikleşen sorunlarını  “İlimizde neler olup bitiyor?” başlığı altında kamuoyu ile paylaşmıştık. Haberimizde yer verdiğimiz sorunlar maalesef hâla yerli yerinde sayıyor.

BİR ÇIRPIDA AKLA GELEN İLİMİZ SORUNLARI ŞÖYLE…

Bu nedenle bu sorunları bir kez daha gündeme getirebiliriz pek tabi. İşte bir çırpıda aklımıza gelen ve cevap bulmaya çalıştığımız ilimize dair sorular: Uluova projemiz ne aşamada? Kuzova Projesinde neler olup bitiyor? Mevcut OSB’miz ne zaman tam kapasite ile çalışmaya başlayabilecek? Kent olarak ne zaman İkinci OSB’mizdeki işleyişi konuşur olacağız? Besi OSB’mize yer tahsisi yapıldı ama oradaki çalışmalar ne noktada? Millet Bahçemiz ne zaman tamamlanarak milletin hizmetine sunulacak? Kentimize yakışır bir öğretmenevi, bir şehir kütüphanesi ve bir basın müzesi ne zaman görebileceğiz? Jeotermal seracılık ile ilgili ne gibi çalışmalar yürütülüyor? Kentsel dönüşüm çalışmaları istenildiği düzeyde ilerliyor mu?…

BU SORUNLAR DAHA DA ÇOĞALMASIN!

Maalesef bu sorunlar daha da artabilir. Sorunlarımızın artmaması ve mevcut sorunlarımıza çözüm üretilmesi adına kentimizin dinamiklerine topyekûn görev düştüğünü de ifade etmiştik. Kentimizin sorunlarla içi içe kaldığını ifade eden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kentimizin sorunlarının yer aldığı bir rapor sunacağını aktarmıştı. Geçtiğimiz günlerde de Vekil Erol, tek başına bu raporu sunmaktansa diğer mevkidaşları ile birlikte bu raporu hazırlayabileceğini kaydederek, mevkidaşlarına çağrıda bulundu.

“BEŞ VEKİL OLARAK,  KENTİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETELİM!”

Problemlerle iç içe olan bir kentte yaşadığımıza dikkat çeken Erol, “ Kim ne anlatırsa anlatsın, Elazığ’ın her yerinde bir sorun var. Mesele bu sorunları sorun haline getirerek siyaset yapmak değil. Mesele bu sorunları nereden kaynaklı olduğunu bilgilendirmek de değil. Bu ilin beş milletvekili olarak bizler; ortak aklı gerçekleştirerek, kentin değerleri noktasında bir araya gelebilir ve güç birliği oluşturarak Elazığ’ın sorunlarına çözüm üretebiliriz. En kısa zamanda Sayın Valimiz başkanlığında bir toplantı yapıp, gerçekçi olarak Elazığ’ın kısa ve uzun vadeli sorunlarını tespit ederek, gerekirse Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret ile başlayalım. CHP Milletvekili olarak ben de sizlerle her platformda olurum. İlgili bakanlar ve bürokratlarla görüşerek; Elazığ’ın sorunlarını çözmeyi bir sorumluluk olarak kendimde görüyorum” diyerek mevkidaşlarına seslendi.

BAKALIM EROL’A, MEVKİDAŞLARINDAN NASIL BİR YANIT GELECEK?

Sözlerini sürdüren Vekil Erol, “ Çünkü muhalefet olmak aslında kolaydır. Yapılan yapılmayan bir işlere mazeret bulursunuz. Bunun üzerinden siyaset yaparsanız. Ama bu doğru değil, doğrusu birlikte hareket etmek, bu kentin değerlerine birlikte sahip çıkmak ve çaresiz insanlara umut olabilmektir” diyerek sözlerini tamamladı. Vekil Erol’un, çağrısına mevkidaşlarının ve kentimizin dinamiklerinin nasıl karşılık vereceğini de önümüzdeki günlerde göreceğiz.

RAPORA ORTAK AKIL YANSIR MI?***

Kentimizin tüm dinamiklerinin ortak bir şekilde hazırladığı bir raporun, bizzat ilgili makamlara sunulması şüphesiz etkili olacaktır. Hazırlanan raporun kentin tüm dinamiklerinin istişareleri ile şekillenmesi de şüphesiz raporun etki alanını daha da artıracaktır. Sonuçta bir elin nesi var iki elin sesi var misali… Dileriz kentimizin menfaatine olan işlerde kenetlenerek yol almayı öğrenebiliriz. Bu şekilde hem kentimiz hem de kentimiz insanı bu birliktelikten kârlı çıkar.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.