Öğretmen olmak meşakkatli bir iştir.

Adanmışlık gerektirir. Ağırdır yükleri öğretmenlerin. Başöğretmen’in izinde 4.000 yıllık büyük bir milletin geleceği onların ellerindedir. Ay yıldızlı şanlı al bayraktır öğretmen. Kutsal vatan toprağıdır.

 Atamasının yapıldığı gün “BEN ÖĞRETMEN OLDUM” diye sevinçle paylaşım yapan şehit Aybüke Yalçın kardeşimizin mutluluğu vardır bu meslekte.

Kocasını ve öğretmen kızı Neşe Alten’i hain bir saldırıda kaybeden Nazife Teyzemizin “Vatana bir hayâl, bir de sevdam olan eşimi verdim” cümlesinin ağırlığı vardır.

29 yaşındayken şehit edilen Rüstem Öğretmen’in ardından “O kısa ömründe vatana onlarca çocuk yetiştirdi. RÜSTEMLER’İ BİTİREMEDİLER” diye haykıran Zeynep Şen Annemizin gururu vardır.

Necmettinlerin, Neşelerin, Hanifilerin, Aybükelerin, Bayramların, Yaseminlerin artlarında bıraktıkları emanetler vardır. Hammaddeleri insandır onların. Mahir bir kuyumcu hassasiyetinde fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençler yetiştirebilmek için çalışırlar. Okuduğumuz her satırda onların hakkı vardır, yaptığımız her hesaplamada alın terleri…

Öğretmen sevgidir. Öğretmen geleceğe açılan kapıdır. Öğretmen baş tacıdır.

Vatan, millet, devlet, bayrak sevdalısı bütün öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyor, kutsal mesleklerinde geride bıraktıkları her yılda cehaletten koparıp aydınlıklar kumbarasına attıkları her bir evladımız için Büyük Türk Milleti adına kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

“24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”

Hakkınız ödenmez. 70 yaşında olan babamın öğretmenini görünce ceketinin düğmesini iliklemekte ve ben böylesi bir babanın evladı olduğum için mutluyum. Öğretmenlerimin her birine saygım ve sevgim sonsuz. Onlar giyimleri ile öğrencilerine pahalı giyinmeyi değil, temiz ve düzenli olmayı, konuşmaları ile sevgiyi, şefkati, buruk olan öğrencilerinin eksik kalan yanlarını tamamlamayı, hayata hazırlarken ayrım yapmamayı her çocuğun özel olduğunu hissettirerek sınıfın kapısından içeri giren öğretmenlerimiz iyi ki varsınız. Bugün dinlediğimiz her başarı öyküsünde bir öğretmenin dokunuşu vardır