“ÖĞRENCİLERİMİZDEN TEK ŞARTIMIZ; ÇOK ÇALIŞMALARI!” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“ÖĞRENCİLERİMİZDEN TEK ŞARTIMIZ; ÇOK ÇALIŞMALARI!”

Bu haber 31 Aralık 2020 - 17:46 'de eklendi.

Vali Erkaya Yırık, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilimizdeki öğrencilerin kullanması adına gönderilen tabletleri öğrencilere takdim etti. Vali Yırık, “ Bu tabletleri size tek bir şartla; çok çalışmanız için veriyoruz” diyerek öğrencilere çok çalışın mesajı verdi.

 

 

Haber: Mirsad BAYRAM

Uzaktan eğitimin zorunlu bir şekilde sürdüğüne dikkat çeken Vali Erkaya Yırık; “Eğitim ve öğretimin sürekli okullarda yapılmasını amaçlandığı ancak bu süreçte tedbir amaçlı eğitimlere evde devam edilmekte. EBA TV’nin etkisiyle çocuklarımızın evde derslerini yapabilmesi, öğretmenlerini takip edebilmesi başlıca önceliklerimizden biridir” dedi.

“DEVLETİMİZ, ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ İÇİN SEFERBER”

Sözlerini sürdüren Vali Yırık; “Afetin zorunlu ihtiyaçları doğurduğu bu uygulama ile Milli Eğitim Bakanlığımız, tüm vilayetlerde yaptığı gibi Elazığ’da da 2bin 970 tablet dağıtımını planladı. İlk aşamada 2bin 970 tablet ilimize gönderildi. Çocuklarımıza tabletlerini teslim ederken kısa sürede de 2 bin adet tabletin daha çocuklarımıza ulaştırılacaktır. Çocuklarımızın eğitim ve öğretim sürecinde mağdur olmaması için devletimiz tüm imkanlarını seferber etmeye devam edecek” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN BAŞARISI ARTSIN İSTİYORUZ”

Çocuklarımıza tablet desteği sağlayanlara teşekkürlerini sunan Vali Yırık; “Çocuklarımızın başarısının artması için içerisinde bulunduğumuz süreçten etkilenmemeleri adına onlara destek oluyoruz.  Öğrenmelerinin devamını sağlıyoruz. Geleceğin başarılı, devletimize yararlı bireylerin yetişmesi adına yürütülen bu uygulama ile başta Milli Eğitim Bakanlığımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Ayrıca Vali Yırık, “Tek şartımız, öğrencilerimizin çok çalışması” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.