Yaklaşık 2 yıldır Varto ilçe Kaymakamı olarak görev yapan ve yayınlanan son kararname ile Mülki İdare Amiri Mülkiye Müfettişi olan Elazığlı hemşehrimiz Mehmet Güder’in yerine yeniden Elazığlı bir isim kaymakam olarak atandı.

Yeni kaymakamda Elazığlı

Güder’in Mülki İdare Amiri Mülkiye Müfettişliğine atanmasının üzerine Varto’ya yeniden Elazığlı bir isim Kaymakam olarak atandı.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Mersin’in Gülnar ilçesine kaymakam olarak atanan ve o günden beri başarı ile görevini sürdüren Elazığlı hemşehrimiz Musa Ayyıldız son yayınlanan kararname ile Varto İlçe kaymakamı olarak atandı.

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde dünyaya gelen Ayyıldız; ilk ve orta öğrenimini Kovancılarda tamamladı. Lisans öğrenimini ise Bursa Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde 2013 yılında tamamladı.

Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile bitirdi

2015-2019 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçiliği görevinde bulundu. Çankırı Kaymakam Adayı olarak 2019 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Bolu/Gerede ve Ankara/Kalecik İlçelerinde refiklik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Bolu/Yeniçağ'a, Karabük/Ovacık, Ankara/Bala, Ankara/Çamlıdere ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık Kursunu Üstün Başarı ile bitirmiş ve Karpuzlu Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra; 11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile "Gülnar Kaymakamlığı" görevine atanmıştı.