“NOKTA ATIŞLARIYLA MEMLEKETE DAHA ÖNCEDEN HİZMET ETMİŞ GİBİ HAREKET EDİYOR” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

 “NOKTA ATIŞLARIYLA MEMLEKETE DAHA ÖNCEDEN HİZMET ETMİŞ GİBİ HAREKET EDİYOR”

Bu haber 17 Temmuz 2020 - 18:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yapılan atama kararları ile ilimize atanan Vali Erkaya Yırık, 18 Haziran tarihi itibarı ile göreve başladı. Göreve gelmesinin üzerinden  henüz bir aylık bir süre geçmesine rağmen  İlimizin sorunlarına hakim olan Vali Yırık, nokta atışlarıyla devletin soyut kavramını somut kılan bir bürokrat olduğunu Elazığlılara hissettirdi. Vali Yırık, Elazığ’da depremle birlikte bir takım sorunlar geliştiğini ifade ederek,  bundan sonra önümüz açık, hızlı ilerliyoruz. Allah’ın izniyle, vatandaşlarımızın da katkısıyla bunun üstesinden geleceğiz. Vatandaşlarımız inşallah depremin ardından gelen yıkıcı etkiyi hissetmeyecek ” diye konuştu. Elazığlılar ise, Vali Yırık’ın  yaptığı çalışmaları değerlendirerek, övgüler yağdırıyor ve “nokta atışlarıyla memlekete daha önceden hizmet etmiş  gibi hareket ediyor. Elazığ, deprem sonrası sizin gibi çalışkan devlet adamıyla çok güzelleşecek”  gibi yorumlarda bulunuyorlar.

 

 

Haber: Songül DURSUN

10 Haziran tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesiyle İlimize atanan Vali Erkaya Yırık, Kayseri Melikgazi’de olduğu gibi göreve başladığı günden beri Elazığ’da da durmak bilmeden koşturuyor. Göreve başlamasının üzerinden bir ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Valimiz Erkaya Yırık, şehrimize hemen ısındı ve Elazığlıların kendisinden büyük beklentisi olduğu bilinciyle, yükünün ağırlığının farkındalığı ile hareket ediyor. Elazığ’ın sorunlarının çözümü için hızla  çalışmalara başlayan Vali Yırık, depremzede vatandaşlarımıza ,devletimizin şefkat ve merhametini hissettirerek, sosyal devlet olmanın gereğini yapıyor.  Devletin soyut kavramını somut kılan bir bürokrat olarak  devletin sıcak elini geldiği günden beri Elazığ ve Elazığlılara hissettiren Elazığ’ın dertleriyle dertlenip, sorunlarıyla  hemhal olan, sorunlara hemen el atarak çözüm üreten çalışmaları ile ön plana çıktı.

“SİZ EL ATMASAYDINIZ, YARDIM KOLİLERİNDEKİLERİN HEPSİ ÇÜRÜYECEKTİ”***

Tüm imkanlarını Elazığ için kullanma gayretinde olan Vali Erkaya Yırık, devletin parasını amacına uygun harcanması için çalışmalarına ağırlık veriyor. Devletin vatandaş için gönderdiği istihkakı bankaya yatırmak, biriktirmek, faiziyle artırarak övünmek yerine son kuruşuna kadar vatandaş için harcayan Vali Yırık,  geçtiğimiz günlerde de depremzedelere ulaştırılmak üzere yardım paketlerinin depolandığı alanda incelemelerde bulunarak; 9200 adet gıda ve barınma yardım kolisi 38 Mahalle, 135 Köy ve 26 Beldede de ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması için yardım paketlerinin bir an evvel dağıtımının tamamlanması talimatını vermişti ve kkaryemez23 kullanıcı adlı vatandaşın; “ Siz El Atmasaydınız Hepsi Çürüyecekti” sözleriyle övgülerine mazhar olmuştu.

VATANDAŞ; “NOKTA ATIŞLARIYLA MEMLEKETE DAHA ÖNCEDEN HİZMET ETMİŞ GİBİ HAREKET EDİYOR”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri programı kapsamında İlimizde yayın yapan Kanal23 Televizyonuna açıklamalarda bulunan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, kendisine yöneltilen  “Elazığ’a alışabildiniz mi?” sorusunu yanıtlayarak; “Coğrafyasıyla sıcak, insanıyla sıcak, vatanperver, devletini seven, milletini seven bir halka sahip Elazığ. Ben de 26 yıllık bir kamu yöneticisiyim. Burası da geldiğim on birinci yer. Ben tabii ki Elazığ’a alıştım. İnşallah onlar da bana alışmıştır” ifadelerini kullanmıştı. Vali Yırık’ın bu ifadeleri ise Murat Özbil adlı vatandaşın  “nokta atışlarıyla memlekete daha önceden hizmet etmiş, kişileri önceden tanıyormuş gibi hareket ediyor. Ya düzelecek ya da düzeltecek.” Yorumlarını da beraberinde getirdi.

VALİ YIRIK;VATANDAŞLARIMIZ, DEPREMİN ARDINDAN GELEN YIKICI ETKİYİ HİSSETMEYECEK***

Programda Elazığ’da deprem sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Yırık, vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini kaydederek, vatandaşların depremin ardından gelen yıkıcı etkiyi hissetmeyeceğini söyledi. Vali Yırık ; “Elazığ 24 Ocak’ta bir deprem felaketi yaşadı. Depremzedelerimiz var, enkazlarımız var, bekleyen işlerimiz var, vatandaşlarımızın gereksinimleri var. Bunların giderilmesi lazım. Devam eden süreçte, yatırımlarımız var, kamu yatırımlarımız var. Bu deprem dolayısıyla devletimiz, gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gerek İçişleri Bakanlığı ve de gerek diğer Bakanlıklar vasıtasıyla müthiş bir alaka göstermiştir. Ben göreve geldiğim gün Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve Çevre ve Şehircilik Eski Bakanımız aynı gün ilimizi ziyaret ettiler ve burada yapımı devam eden TOKİ konutları, kentsel dönüşüm projeleri, konteyner kentte kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçları noktasında incelemelerde bulundular. Ben de onlara refakat ettim. Gerçekten devletimiz şefkat ve merhamet şemsiyesini eksik etmiyor Elazığ’ın üstünden. Bunun devamı sayesinde de vatandaşlarımız inşallah depremin ardından gelen yıkıcı etkiyi hissetmeyecek” ifadelerini kullandı.

 

ELAZIĞ, DEPREM SONRASI SİZİN GİBİ ÇALIŞKAN DEVLET ADAMIYLA ÇOK GÜZELLEŞECEK”***

Depremzedeler için yapılan TOKİ konutlarının yapım aşamasıyla ilgili açıklamalarda yapan Vali Yırık, konutların zamanında yetiştirilmeye çalışıldığını aktardı ve, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi’nin yoğun bir şekilde çalıştığını belirtti. “Bakanlık ve TOKİ, binaları yetiştirmeye çalışıyorlar. İnşallah yetişecek. Bu hafta yaptığımız ihaleyle birlikte enkazlar hızlı bir şekilde kaldırılıyor. Bu haftaya kadar yaşanan sorunları da aştık. İnşallah enkazlarımız kaldırılacak, vatandaşlarımız da bu yıkık ev görüntüsünden kurtulacaklar. Gerek merkezde gerekse köylerde hızlı bir şekilde bunu yapıyoruz” dedi. Vali Yırık’ın çalışmalarına yorum yapan Emel Akgunler isimli vatandaş ise:  Tebrikler Sayın Valim Kayseri’de göstermiş olduğunuz o güzel başarılar ve Elazığ, deprem sonrası sizin gibi çalışkan devlet adamıyla çok güzelleşecek

VALİ YIRIK;  “BUNDAN SONRA ÖNÜMÜZ AÇIK, HIZLI İLERLİYORUZ”

Vatandaşlar tarafından dile getirilen, yıkılacak evlerin boşaltılmasıyla birlikte bu binalarda uyuşturucu ticareti yapılması gibi tehlikelerin çoğaldığı iddiaları açıklamada bulunan Vali Yırık; “Yıkımla birlikte özellikle kötü dezavantajlara konu olabilecek bu türden binaları bir an evvel yıkıyoruz. Rızaiye Mahalle’sinde çatı yangının çıktığı binayı da hızlı bir şekilde yıkıyoruz. Bu depremle birlikte bir takım sorunlar geliştiği için biraz da anlayışla karşılamak lazım gidişatı ama bundan sonra önümüz açık, hızlı ilerliyoruz. Allah’ın izniyle, vatandaşlarımızın da katkısıyla bunun üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu.

“GELDİĞİ GÜNDEN İTİBAREN HIZLI BİR GİRİŞ YAPARAK DURMADAN ÇALIŞIYOR”***

Yırık’ın ilimize geldiği günden beri yaptığı çalışmalar vatandaşın takdirini de kazanıyor. Sosyal medyadan Vali Yırık’ın çalışmalarına övgüler yağdıran takipçiler,” Bürokrasinin peşinde olmayan gerçek devlet adamlarından olduğunuz belli”  ve “Geldiği günden itibaren hızlı bir giriş yaparak durmadan çalışan sürekli vatandaşın derdiyle ilgilenen vali; valiler memleketin devlet babasıdır” yorumlarında bulundular.

“VALİ BEY SAHAYA İNDİ, ARTIK ŞAHLANMA ZAMANI”***

Geçtiğimiz günlerde 1937 yılında inşa edilmiş, birçok siyasetçi,iş ve devlet adamı yetiştirmiş ve depremden de sapasağlam çıkmış Atatürk İlkokulu’na sahip çıkarak restorasyon projesi hazırlığını başlattığını duyuran Vali Yırık’a vatandaşlardan  Sibel Canatan: Ayinesi iştir kişinin lafâ bakılmaz …Elazığ’a ayak bastığınız ilk günden beri hızınıza yetişemiyoruz Sayın Valim , aşk ile çalışmak dedikleri bu olsa gerek ..” yorumunda bulundu. Elazığ Derneği ise; “ Vali bey sahaya indi mekanın yeni sahibi duruma el koydu artık şahlanma zamanı tebrikler sayın valim” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.