Eğitim öğretim yılı mesajında eğitim yuvalarına dair de bilgiler veren Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Öncelikle okullarımızın sorunsuz bir şekilde eğitim öğretime hazır hale getirilmesinde yaz tatili süresince koşar adımlarla çalışan değerli okul müdürü, öğretmen ve eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Tatil süresince tüm teşkilatımız okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmesi için büyük bir çaba ve gayret sarf etmiştir. 24 Ocak Elazığ Depreminin hemen ardından yıkılan okullarımızın yerine yeni yapılan okullar ile güçlendirilmesine başlanan okullarımızdaki çalışmalara hız verilmiştir” dedi.

EĞİTİM YUVALARINDAKİ SON DURUM

Açıklamasına devam eden ve bir takım veriler paylaşan Müdür Yiğit; “Bu kapsamda 27 okul binası tamamlanmış olup bunların 12’si ilk kez bu yıl öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacaktır. Ayrıca 28 okulumuzdaki güçlendirme çalışmaları bitirilmiş, riskli olduğu tespit edilen 11 okulumuzda güçlendirme ve yenileme çalışmaları başlatılmış, 32 okulumuz da büyük ve küçük onarımdan geçirilerek eğitime hazır hale getirilmiştir. Elazığ’da bulunan ve doğalgaz altyapısı olan tüm okullarımıza doğalgaz bağlantısı sağlanmıştır” dedi.

EĞİTİM ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLİYOR

Yapılacak işlere de değinen Müdür Yiğit; “Böylece Sayın Bakanımızın Mart ayı içerisinde ilimize yaptığı ziyarette verdiği eğitim yatırımları müjdesi sonrasında 69 yeni okul yapımı için de teknik çalışmalar müdürlüğümüz ve paydaş kurumlarımız tarafından yapılarak ihale süreçleri başlatılmıştır. Yaptığımız bu çalışmalarla depremin izini sildiği gibi ilimizdeki eğitim altyapısını daha güçlü, modern ve güvenli hale getirmektedir” dedi.

ÖĞRENCİLER,  GÜVENLİ YAPILARDA EĞİTİM ALACAK!

Öğrencilerin sağlıklı yapılarda eğitim alması adına çalıştıklarına değinen Müdür Yiğit; “Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği öncelikli görevimiz olup uzman kurum ve bilirkişi raporlarıyla riskli görülen binalarda yaptığımız yıkım, güçlendirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle boşaltılan okulları, yakın okul binalarımızda geçici bir süre misafir edecek, çalışmalarımız tamamlandıktan sonra modern ve güvenli binalarına taşıyarak daha güzel eğitim ortamları oluşturacağız. Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği adına bu konuda hepinizden anlayış bekliyoruz” dedi.

“EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

“Bugün başlayan eğitim öğretim yılının ilk gününde çocuklarımız; sıralarında ders kitaplarını, özledikleri arkadaşlarını ve öğretmenlerini hazır bir halde bulacak ve ilk dersin heyecanını yaşayacaklardır” diyen Müdür Yiğit; “Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilimiz ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.  (Haber Merkezi)