22-24 ve 27. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ Elazığ Belediye Başkanlığı’na aday adayı olup olmayacağı yönündeki iddialara gazetemize açıklama yaparak cevap verdi. Demirbağ; “Cumhurbaşkanımız önderliğinde ülkemize yapılan her hizmet büyüktür. Hizmet etmek nedir denilirse AK Parti iktidarı döneminde yapılanlara baksınlar. Hiçbir zaman diliminde AK Parti döneminde yapılan hizmetler yapılmadı. Üç dönem milletvekilliği yaptım bugüne kadar tahminlerim beni yanıltmadı. Tecrübelerim ile verdiğim cevaplara ve yaşanılanlara bakılırsa, AK Parti bugüne kadar yaptığı hizmetlerin daha fazlasını yapacaktır. Şehirlerin her sorununa canla başla çözüm bulan bir iktidar dönemi olduğu için çok şanslıyız. Deprem süreçleri başta olmak üzere yapılan hizmetler son derece önemli ve büyük devlet olma ölçütlerini göstermiştir. Gelip ben aday adaylığı sürecine girmem. Belki Elazığ’da en uzun süre milletvekilliği yapmış biri olarak söyleyebilirim ki aday adayı olup propaganda yapmak bana doğru gelmiyor. Şayet asıl olan şudur ki Cumhurbaşkanımızın vereceği karar çok önemlidir. Eğer bana senin görevine ihtiyaç var denilirse gereğini yerine getiririm. Her zaman her koşulda hizmet ederek en iyi sonucu alırız. Bugüne kadar hep böyleydi. Ben hizmet adamıyım, hizmet noktasında geri adım atmam. Benim bir aday adaylık açıklamam yok. Bunun üzerinden yorumlama yapılması doğru değildir” dedi.

Özel Haber: Remziye KÖKBURİ

Yerel Seçim dönemine doğru gittiğimiz süreçte 22-24 ve 27. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, aday adayı olup olmaması yönündeki iddiaları açıklayarak değerlendirmeleri gazetemiz Fırat’a açıkladı. Değerlendirmelerinde ana etkenin Genel merkezin ve Cumhurbaşkanımızın kararı önemlidir ifadelerini kullanan Demirbağ; “Elazığ’daki seçim tablosuna bakılırsa son gelişmelerle birlikte bende arkadaşlarımla birlikte sahadayım. Elazığlı hemşehrilerimizle birlikte temas halinde olarak partimize her alanda hizmet ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan faktörü önemli ve etkisi büyüktür. Bütün Türkiye’de değil, bütün dünya açısından önemli bir isimdir. Neticede kabul etmekte lazım ki ekonomi hususunda zorlandığımız bir süreçteyiz. AK Parti olarak olumsuzluklar ile son derece dikkatle mücadele ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Elazığlı hemşehrilerimizle birlikte temas halinde olarak partimize her alanda hizmet ediyorum”

Daha öncede ifade ettiğini söyleyen Demirbağ; “Kendim aday adaylık propaganda sürecine girmem. Üç dönem milletvekilliğinden sonra bunu yapmam doğru olmaz. Fakat Cumhurbaşkanımızın yaptığı incelemeler sonucunda bana derse hizmetine ihtiyaç var. Seve seve hizmet ederim. Adaysın denilirse o zaman aday olurum. Şayet bana aday adayısın denilirse bende seve seve aday olurum. Üzerime düşen her görevi yerine getirmeye hazırım. Hizmet etmekse hizmet etmek benim için onurdur. Buna göre kendim gelip de aday adaylığı sürecine girmem. Elazığ’daki seçim tablosuna bakılırsa son gelişmelerle birlikte bende arkadaşlarımla birlikte sahadayım. Elazığlı hemşehrilerimizle birlikte temas halinde olarak partimize her alanda hizmet ediyorum” şeklinde konuştu.

“AK Parti olarak olumsuzluklar ile son derece dikkatle mücadele ediyoruz”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan faktörü önemli olduğunu ve etkisi büyüklüğünden bahseden Demirbağ; “Bütün Türkiye’de değil, bütün dünya açısından önemli bir isimdir. Neticede kabul etmekte lazım ki ekonomi hususunda zorlandığımız bir süreçteyiz. Ak Parti olarak olumsuzluklar ile son derece dikkatle mücadele ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi muhalefet partisi iktidar olsa bizim yaptığımız hiçbir hizmeti yapamazdı. Aldıkları belediyelerde hiçbir gelişme yok. Elazığ’da CHP belediyesi olmuş olsa hiçbir hizmet bu şekilde verilmez. Aldıkları belediyelerde çalışanlarına maaş verilmiyor sürekli greve gidiliyor. Karma yapıları ve düzensizlikleri ile hizmet noktasında sınıfta kalıyorlar. Mecliste CHP milletvekillerine de söylemiştim biraz daha havaya girmiş olsalar Amerika’da bile aday oluruz derler. Hangi ilde olurlarsa olsunlar bizim iktidarımızın hizmetini sunamazlar. Bizim iktidarımız dönemimizde yaptığımız hizmetler olmasa bugün bu şartlarda bu kadar iyi hizmetler verilmezdi” ifadelerini kullandı.

“Hükümet karşıtı zihniyetler bugün görüyorlar ki bizim iktidarımızın yaptıkları takdir ediliyor”

Demirbağ; “Birçok şehir depremden etkilendi fakat Elazığ’ın defalarca depremden etkilenmesi ve toparlanması gerçekten zor bir süreçti. Canla başla çalıştık. Koordine edildi. Yapılar ve hizmetler çok güzel bir şekilde ilerledi. İlerlemeye de devam ediyor. Hükümet karşıtı zihniyetler bugün görüyorlar ki bizim iktidarımızın yaptıkları takdir ediliyor. Muvaffak olduk çalışmalarımızda. Felâketlerin boyutları çok büyüktü. Bunları toparlamak ise bizim ne kadar güçlü bir yapıda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

“Şu anda ismi geçen aday adayları ile ilgili sağlıklı değerlendirme yapamam”

AK Parti, MHP, CHP ve diğer partilerden geçen isimler hususunda bir değerlendirme yapmak için erken bir süreç olduğunu ifade eden Demirbağ; “Şekillendiği zamandan sonra benim tahminlerim kolay kolay şaşmaz. Şu anda ismi geçen aday adayları ile ilgili sağlıklı değerlendirme yapamam. Hükümetimizin Elazığ’a yaptığı hizmetler çok büyük ve önemli hizmetler. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın uyguladığı önemli projeler var. Kısmen altyapı çalışmaları vardı onlar bitmek üzere. Kurum binalarımızın olduğu binalar güzel bir şekilde düzenlendi. Birçok hizmeti var. Muhalefet belediye başkanlarına kıyasla bizim belediyelerimizin hizmetleri fark atar. Genel merkezimizin ve Elazığlı hemşehrilerimizin değerlendirmesiyle partimiz adayını belirleyecek. Belirlenen isme göre hemşehrilerimiz nihai değerlendirmeyi yaparak seçilmesi gereken ismi seçecek” ifadelerine yer verdi.

“Ben hizmet adamıyım, hizmet noktasında geri adım atmam”

Sözlerine devam eden Demirbağ; “Gelip ben aday adaylığı sürecine girmem. Belki Elazığ’da en uzun süre milletvekilliği yapmış biri olarak söyleyebilirim ki aday adayı olup propaganda yapmak bana doğru gelmiyor. Şayet asıl olan şudur ki Cumhurbaşkanımızın vereceği karar çok önemlidir. Eğer bana senin görevine ihtiyaç var denilirse gereğini yerine getiririm. Her zaman her koşulda hizmet ederek en iyi sonucu alırız. Bugüne kadar hep böyleydi. Ben hizmet adamıyım, hizmet noktasında geri adım atmam. Benim bir aday adaylık açıklamam yok. Bunun üzerinden yorumlama yapılması doğru değildir” diyerek sözlerini noktaladı.