Kira artışları ve sosyal konut süreciyle ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Erol Keleş, hükümetin şu an birinci önceliğinin deprem bölgesinde yaşayan vatandaşları sıcak yuvalarına kavuşturmak olduğunu belirtti.

“Konutlar tamamlandıkça kira fiyatları aşağı inecektir”

Açıklamalarını sürdüren Milletvekili Prof. Dr. Keleş;  konutlar tamamlandıkça kira fiyatlarının aşağıya ineceğini, deprem gündemi bittikten sonra TOKİ’nin sosyal konut projelerine aynı hızla devam ederek, Türkiye geneli konut sayısını artıracağını söyledi ve TOKİ’nin şu an muazzam bir çalışma ve gayretle konutları tamamlamaya çalıştığını belirtti.

“Uluova ve Kuzovada çalışmalar sürecek”

Tarımsal üretimde Kuzova ve Uluova’nın öneminde dikkat çeken Prof. Dr. Erol Keleş, bizler bayram öncesi Kuzova’da çiftçilerimizin toprağını suyla buluşturduk. Çiftçilerimizin 2022 yılı içerisinde ciddi bir elektrik borcu oluşmuştu ve devletimiz bu borcu sildi. Tarımsal üretimin artırılması konusunda Uluova ve Kuzova’da çalışmaların devam edeceğini söyledi.

“Pertek köprüsü ihalesi aralık ayında yapılacak!”

Pertek Köprüsü’nde sürecin devam ettiğini belirten Keleş, Aralık ayı içerisinde Pertek Köprüsü’nün ihale sürecinin yapılacağını, köprünün Elazığ ve bölge ekonomisine büyük katkı sunacağını söyleyerek birçok kesimin bir hayli merak ettiği bu konuya değindi.

“Üniversite hastanesinin temeli de 2024’ te atılacak”

Son olarak Fırat Üniversitesi Hastanesi ve askeri hastanenin durumuyla ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Keleş, “Askeri hastanenin 2. basamak hastane olarak açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Çok kısa süre içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz. Üniversite hastanemizin de aynı şekilde çok kısa süre içerisinde ihale sürecinin tamamlanarak 2024 yılının başında temeli atılacak” dedi.