Şavaklılar Dernek Başkanı Doğan, Fırat Gazetesi’ni ziyaret etti Şavaklılar Dernek Başkanı Doğan, Fırat Gazetesi’ni ziyaret etti

AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş yaptığı açıklamada bakanlık nezdinde yaptıkları görüşmeler sonucunda rehabilitasyon merkezi için gerekli ödeneğin onaylandığını söyledi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş  “Şimdi rehabilitasyon merkezi aslında çok uzun zamandan beri var olan bir sorunumuzdu bizim. Biliyorsunuz burada Sivrice de bir rehabilitasyon merkezimiz var. Rehabilitasyon gerçekten çok çok önemli, değerli gerçekten özellikle yaşlılarımız için. Rehabilitasyon merkeziyle ilgili burada ki sıkıntıların çözümüyle ilgili bizden önceki dönemin vekil arkadaşlarımızda ciddi emekler vermişler zamanında oraya bir önceki bakanımız ziyaret ettiği zaman da. Bizde orayı defalarca ziyaret ettik gerçekten orası ekonomik ömrünü tamamlamış bir görünümde. Türkiye Petrollerinin arazisi üzerinde kurulmuş bir merkez burası. Tabi oranın rehabilite edilmesinden daha öte oraya harcanacak ücret çok kıymetli olmayacaktır. Çünkü yenisine ihtiyaç olduğu çok net bir şekilde görülüyor. O dönem de de bakanımız yeni rehabilitasyon merkezinin buraya kurulması için de bazı girişimler olmuş. Tabi yeni yerin tespiti arsa vesaire işleri devam ederken araya bir deprem süreci giriyor. Depremden sonra da rehabilitasyon merkezi için düşünülen 55 bin m2’lik alan TOKİ tarafından alınmıştı afet evlerinin yapılması için. Tabi bizim aile çalışma bakanlığımız ve müdürlüğümüz tarafından bize devri ile ilgili bir yazı yazılmıştı TOKİ tarafından bu yazı reddedilmişti. Biz devreye girdik vekil arkadaşlarımızla beraber TOKİ başkanlığını ziyaret ettiğimizde de dile getirdik. Bu alanın tekrardan rehabilitasyon merkezi oluşturmak amacıyla devredilmesini talep ettik. Tabi çalışmalar devam etti bir süre bununla ilgili çalışmalar yaptık. Rehabilitasyon merkezi olarak belirlenen alan TOKİ tarafından hazineye devredildi, hazineden de Aile Çalışma Müdürlüğümüz tarafından 55 bin m2 alan Rehabilitasyon merkezi yapılmak üzere devralındı. Dün itibariyle proje ihalesinin yapılması için gerekli ödenek Bakanlığımız tarafından onaylandı. İl Özel İdare işlemleri başlattı proje ihalesi başlatılacak. Sonrasında yapım ihalesini de yaparak Sivrice’mize bir rehabilitasyon merkezini hem hizmet binasıyla birlikte kazandırmış olacağız. Şuanda düşünülen 150 yataklı olması” İfadelerini kullandı.