Milletvekili Nazırlı; “Elazığ’ın sahipsiz olmadığını sizlere ifade etmek istediğimiz için böyle bir program yaptık. Depremden aldığımız yaraların kapanması adına idarecilerimiz şehrin sorunları ile of demeden aman demeden çalışmakta” dedi. Pertek Köprüsü’nün de en erken 6 yılda tamamlanacağına da dikkat çekildi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı sabah saatlerinde Elazığ İl Özel İdaresi’nde kurum müdürleri ve basın mensupları ile bir araya geldi.  Milletvekili Nazırlı’yı Elazığ’daki kurum ve kuruluşlar Elazığ’da yapılan ve yapılacak işlerle ilgili çeşitli bilgilendirme dosyaları takdim etti.

Milletvekili Nazırlı; Elazığ’ın sahibi öncelikle vatandaşlarımızdır

Milletvekili Nazırlı; sözlerinin başında İsrail’in Gazze’deki saldırını kınayarak başladı. Milletvekili Nazırlı“ Bugün bir istişare ve değerlendirme toplantısı yapmak istedik. Kurumlarda neler olup bittiğini sizlerin aracılığı ile sunmak istedik. Elazığ’ımızın sahipsiz olmadığını sizlere ifade etmek istediğimiz için bu programı yaptık. Elazığ’ın sahibi öncelikle vatandaşlarımız ayrıyeten bu kıymetli çalışanlarımızdır. Depremden aldığımız yaraların kapanması adına idarecilerimiz şehrin sorunları ile of demeden aman demeden çalışmakta” dedi ve programa katılan tüm kurum temsilcilerinin ismini tek tek anons ederek, bu toplantıların sürdürüleceğine dikkat çekti.

Elazığ’da kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 15  şahıs tutuklandı Elazığ’da kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 15  şahıs tutuklandı

Milletvekili Nazırlı: Pertek Köprüsü en erken 6 yılda biter

Karayollarındaki ilgili; “Pertek Köprüsü’nün proje ihale süreci başladı ve ilk teklifler alındı. İhalenin 3. Aşaması var. Bu ihale genel müdürlük tarafından yapılmakta. İhale 2024’ün ilk çeyreğinde tamamlanmış olacak. Kılavuz plan var. Kılavuz plan var ama köprünün ne şekilde yapılacağı henüz netleşmedi ”dedi. Geri dönüşü olmadan bir yola girildiğini kaydeden Milletvekili Nazırlı; “En erken bu proje 6 yılda biter galiba. Proje bittikten sonra ödenek kısmı hazırlanır. Bunların hepsi aşama aşama”  ifadelerini kullandı.

Milletvekili Nazırlı: Yapılan işlerde birtakım eksiklikler olabilir

TOKİ Konutlarında bir takım sıkıntıların yaşandığının da belirtilmesi üzerine de Milletvekili Nazırlı; “Yapılan işlerde eksiklik tabi olabilir. Bunun takibi ile alakalı olarak, bizler hemen her hafta diğer milletvekillerimizle lise öğrencisi gibi elimizde defterimizle; TOKİ’deki ilgilerler de sık sık bir araya geliyoruz. İşçiler ve ustalar peyder peyder pey şikâyetleri gidermeye çalışıyor. Mağduriyetler giderilmeye çalışılır” dedi.

Pıhtılı: 2020 depreminden sonra Elazığ riskli yapılardan baya arındırıldı

AFAD Müdürü Osman Pıhtılı; “Geçtiğimiz süreç içerisinde 21 bin 900 konutun teslimatı yapıldı” diyerek 2020 depreminden sonra Elazığ’ın riskli yapılardan bir hayli arındırıldığına dikkat çekti. İşlerin %90’nını Kahramanmaraş Depremleri olmadan tamamladık. Devletimizin afet bölgelerine desteği devam ediyor.  Bazen konutlarda imalat hatası var bazılarında ise kullanıcı hatası var. Mesela köy konutlarına güneş enerjisi monte edenler oluyor. Günbalık Köyü’nde aşırı yağış nedeniyle bir takım sıkıntılar yaşandı. TOKİ’den arkadaşlar Ankara’dan gelip sorunlarla ilgilendi” ifadelerini kullandı.

Program soru ve cevaplarla devam ediyor.

Editör: Büşra Sarıkaya