AK Parti Elazığ Milletvekili Nazırlı, İtfaiye Haftası dolayısıyla Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Başgün ve itfaiye personelleri ile bir araya geldi.

Nazırlı ziyarette yaptığı açıklamada; " Malatya depreminden sonra bizleri çok gururlandırdınız tabi depremde  çok sıkıntılı ve hüzünlü bir süreç geçirdik. Bu sıkıntıların giderilmesi noktasında Elazığ İtfaiyesinin ciddi bir emeği oldu bu vesileyle de sizlere tekrar teşekkür ederim." dedi.

Elazığ İtfaiyesinin son 9 ay içerisinde çalışmaları

Elazığ İtfaiyesinin son 9 ay içerisinde çalışmaları hakkında bilgi veren Elazığ İtfaiye Müdürü İbrahim Başgün; "Elazığ itfaiyesi olarak 9 ayda 1290 yangına müdahale, 152 sıkışmalı trafik kazası 812 vatandaşın kurtarılması ve 264 hayvanın kurtarılmasında etkin rol oynadık. Toplam müdahale sayımız ise 2 bin 518'dir " dedi.

Milletvekili Erol'dan Milli Eğitim Bakanı Tekin'e soru önergesi Milletvekili Erol'dan Milli Eğitim Bakanı Tekin'e soru önergesi

“Gündemimizde çalışmalarımız devam ediyor”

Önceki ziyaretlerinde itfaiyeciliğin meslek grubu haline gelmesi için girişimlerde bulunacağını söyleyen Milletvekili Nazırlı; "Unutmadık, bu meclis yasama döneminde itfaiyeciliğin meslek grubu haline gelmesi konusu gündemimizde çalışmalarımız devam ediyor" dedi.