CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Elazığ İl Başkanı Av. Onur Özkan ve CHP Elazığ İl Başkan Vekili Av. Çağrı Uçar başta FHGC Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem olmak üzere Fırat gazetesi ve www.elazigfirat.com personelinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti. Ziyaret sırasında Milletvekili Erol ve beraberindekileri FHGC Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı. Başkan Erdem; 10 Ocak Gazeteciler Günü’müzü unutmayarak bu nezaketi gösteren başta Milletvekili Erol olmak üzere CHP’li heyete teşekkür etti.

“Başkan Erdem’i aldığı ödülden dolayı tebrik ediyorum”

Ziyaret sırasında Milletvekili Erol da bir değerlendirmede bulundu. Milletvekili Erol; “10 Ocak Basın emekçilerinin gününü kutlamak üzere geçtiğimiz akşam Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti’nin hazırlamış olduğu geceye katıldık. Oraya katılım gayet iyiydi. Bugün de bizler o gece aramızda bulunamayan FHGC Başkanı Semih Erdem’i ziyaret etmek istedik. Çünkü kendisi aldığı ödülden dolayı Gaziantep’teydi.  Kendisini ekrandan seyrettik ve kendisini aldığı ödülden dolayı da tebrik ediyorum. Basın gerçekten Elazığ’da çok hareketli ve dinamik. Elazığ’daki basın gerek görsel gerekse de yazılı basın hem insan hem de ekipman olarak ulusal basın niteliğinde ve hatta daha da ötesinde” dedi.

“Elazığ basını şehrin dinamiklerini harekete geçirmede başarılı”

“Elazığ basını şehrin dinamiklerini harekete geçirme noktasında son derece başarılı” diyen Milletvekili Erol; “ Kamu kaynaklarının nasıl kullanılması gerektiği noktasında, kamu yatırımlarının takibi ile ilgili de basın çok ciddi bir iş görüyor. Bu da siyasetçi olarak bizlerin işine yarıyor. Çoğu zaman Elazığ gazetelerinden ve televizyonlarından Elazığ’daki sorunlarını ve çözüm önerilerini de takip ediyorum. Yalnızca sorunları tespit emekle kalmıyor ve o sorunun çözümü ile ilgili de Elazığ basını akıllı ve mantıklı önerileri oluyor. Bu da bize yol gösteriyor bu da çok anlamlı ve güzel şeyler. Elazığ basınının bu kadar gelişmesi çok önemli” dedi.

“İletişim Lisesi’nin yeni yeri yatırım programında”

Açıklamasına devam eden Milletvekili Erol; “Ayrıca İletişim Lisesi’nin kendine yakışır bir eğitim yuvasında hizmet vermesi adına; Milli Eğitim Müdüründen edindiğim bilgilere göre burası da yatırım programları arasında alınmış bunun da takipçisi olacağım. Basın çok profesyonel ve bu nedenle insan kaynağının da iyi olmasının önemine değindik. Bu önemli projenin hızlı şekilde hayata geçmesi adına da bunun takipçisi olacağız. Bu konuda gösterilen duyarlılığa teşekkürler. Elazığ basını iyi bir şekilde kamu görevi de görüyor. Şehrin dinamiklerinin harekete geçirilmesi, kamusal yatırımların takibi, şehirde gerçeklere göre bir bilgilendirme görevi görmesi çok anlamlı ve önemli. Bu anlamda şahsınızda bütün basın mensuplarını kutluyorum. Basın organlarının sahiplerini ve yöneticilerini de kutluyorum. Elazığ gibi bir yerde dar ve kısıtlı bütçelerle kurumları ayakta tutmak kolay değil bu anlamda hakikaten bir başarı var” ifadelerini kullandı.

“Son derece önemli isimler, partimizden aday

Sözlerinin devamında ise 31 Mart Seçimlerine konuyu getiren Milletvekili Erol; “Bu dönem Elazığ’da gerçekten bir farklılık var.  Geçmişte CHP’den adaylığa dair pek kimsenin talebi olmazken son seçimlerde son derece donanımlı isimler partimizden aday olmak için başvurularını yapıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Belediye Başkanı Adayı Avukat Coşkun Çağlar Duran, Cumhuriyet Halk Partisi Baskil Belediye Başkan Adayı Veli Baygeldi, Cumhuriyet Halk Partisi Keban Belediye Başkan Adayı Ahmet Alagöz, Cumhuriyet Halk Partisi Ağın Belediye Başkan Adayı Taner Öğünç ve Cumhuriyet Halk Partisi Karakoçan Belediye Başkan Adayı Mahmut Okçuoğlu gibi isimlerin hepsi birbirinden değerli ve donanımlı” dedi.

“Milletvekilliğinde yarattığımız farkı yerelde de yapmak istiyoruz”

“Özetle Milletvekili olarak siyasette yaratmak istediğimiz farkı belediyecilikte de yaratmak istiyoruz” diyen Milletvekili Erol; “20 belediyede toplamda bir tane belediye meclis üyemiz yok. En son 2019 seçimlerinde İYİ Parti ile ittifakımızdan kaynaklı 2 CHP’li isim belediye meclisine girdi.  Yani CHP çatısı altından seçilmedi” diyerek CHP’nin adayları hakkında bilgiler verdi.  Bir de projelerden önce belediyelerin ne şekilde yönetilmesi noktasında kamuoyunun bilgilendirildiğine de dikkat çekti. “Yani önceliğimiz bir belediye nasıl yönetilmeli? Sorusuna cevap vermek. Şeklinde bir kampanya yürüteceğiz. Vatandaşı projelerden ziyade yönetime olan güvenini oluşturacağız. Diğer bütün adaylara da başarılar. Hizmet endeksli bir bakış açısıyla kampanya yürüsün. Elazığ için hayırlısı olan sonuçlar çıksın. Elazığ için doğrusu olan olursa bundan Elazığ kazanır” dedi.

“İyi bir kampanya yürüterek, Elazığ Belediyesi’ni almak mümkün”

Açıklamasını sürdüren Milletvekili Erol; “Karşıtlık üzerinden değil de alternatif söylemler ve çözüm odaklı bir siyaset ilkesi ile bizim farklılığımızı ortaya koyan bir kampanya izleyeceğiz. Bu da Elazığ’da bir farklılık oluşturacaktır. Belediyenin herkesin belediyesi olduğu ve belediye başkanının herkese eşit ve adil bir şekilde yaklaştığını göstereceğiz. Bu şekilde bir belediyecilik anlayışı daha önemli. 2023 seçimlerinin sonucuna bakıldığında CHP’nin Elazığ’da ikinci parti olduğunu görebilirsiniz. Yani bu seçim AK Parti ve CHP arasında geçti. 31 Mart Seçimleri de yine iki parti arasında geçeceğini düşünüyorum. Kampanyalar neticesinde tablo biraz değişebilir.  Elazığ belediyesini biz kazandık iddiası şimdiden çok doğru değil. İyi bir kampanya ile Elazığ Belediyesi’ni almamız mümkün. İnsanlara güven verirsek neden olmasın” ifadelerini kullandı.

“Belediyelerin bütçesi; personel maaşına bile yetmiyor”

Belediyelerin genelinin çıkmaz içinde olduğuna da değinen Milletvekili Erol; “Eğer Elazığ’da bir belediyeyi alabilirsek Elazığ’da; sosyal demokrat belediyecilik anlayışı, adil ve kamucu bir yönetimi gibi farklılıklarımızla kendimizi ifade etme olanağına sahip olabiliriz. Bir de belediyelerin kamu bütçesiyle pek bir şey yapması mümkün değil, personel maaşlarına bile bu bütçeler neredeyse yetmiyor. Belediyelerin geneli çıkmaz içinde” dedi.

“Elazığ’ın ilçeleri köy ve ilçe arasında bir şey!”

Elazığ’ın ilçelerindeki durumu da değerlendiren Milletvekili Erol; “İlçelerimiz ne köy ne ilçe ikisi arasında bir şey. Yapılanma var. Köyden daha gelişkin ama bir ilçenin sahip olması gereken her şeye de sahip değiller. Kendi kaderine terk edilmiş bir tabloyla karşı karşıyayız. Burada 3 büyükşehir belediyemize burada okul yaptırdık. Bu belediyelerimiz ile kardeş belediyecilik yapabileceğimiz belediyeler kazandırırsak;  daha güzel farklılıklar yapabiliriz. Bu dönem keşke Elazığ’da bir belediyemiz olsaydı Çankaya Belediyemiz; Tunceli’ye çok güzel bir park kazandırdı ve önümüzdeki günlerde onun açılışını gerçekleştireceğiz. Başka partilerde olan belediyeler arasında da kardeş belediyecilik ne yazık ki olmuyor. Meclis kararı biraz zor çıkıyor. Genel siyasette yarattığımız farkı; belediyecilikte de Elazığ’da yaratmanın çabası ve uğraşı içerisindeyiz” dedi açıklanmayan adayların da önümüzdeki haftalarda şekilleneceğini ifade etti.

Elazığ Belediye Başkan Adayı Akın, Çatalçeşme mahallesini ziyaret etti Elazığ Belediye Başkan Adayı Akın, Çatalçeşme mahallesini ziyaret etti

Editör: Beyza Bişkin