Milletvekili Balık: Kadın aile ve toplum arasındaki en sağlam köprüdür « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Milletvekili Balık: Kadın aile ve toplum arasındaki en sağlam köprüdür

Bu haber 06 Mart 2020 - 13:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Sermin Balık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Milletvekili Balık mesajında, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Vekil Balık, kadının toplumdaki önemine dikkat çekerek, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlattı ve “Kadın aile ve toplum arasındaki en sağlam köprüdür.  İyi yetişmiş ve eğitilmiş kadın her toplum hayatında daha tesirli olabildiği gibi, aynı zamanda eğitimci rolü oynar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Dünyadaki her şey kadının eseridir.” İfadelerine yer verdi.

 

 

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Sermin Balık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vekil Balık mesajında şunları kaydetti: Toplumun anahtarı, ailenin mimarı olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, bugünün mazlum coğrafyalardaki tüm kadınların gözyaşına dinmesine vesile olmasını diliyorum. Tarih boyunca Anadolu’nun vatan yurdu olmasında, istikbal ve istiklal mücadelelimizde aktif olarak rol oynayan kadınlarımız, geleceğimizin inşasında da önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Kadın aile ve toplum arasındaki en sağlam köprüdür.  İyi yetişmiş ve eğitilmiş kadın her toplum hayatında daha tesirli olabildiği gibi, aynı zamanda eğitimci rolü oynar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Dünyadaki her şey kadının eseridir.”

“TÜRKİYE’DEKİ KADINLAR, GERÇEK ÖZGÜRLÜĞE AK PARTİ İKTİDARI İLE KAVUŞTU”

Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayatın her alanından kadını dışlayan bir anlayış sadece kadınlar için değil bütün toplum için büyük bir tehdittir. Türkiye’deki kadınlar siyasi, ekonomik ve ticari olarak gerçek özgürlüğe AK Parti iktidarı ile kavuştu. Büyük ve Güçlü Türkiye’yi inşa etmek üzere çıktığımız bu yolda bizler zihinlerdeki prangaları kırmak üzere var gücümüzle gayret sarf ettik. Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kadın dostu politikalar geliştirdik. Kadınlarımızı; hakları, bireysel ve toplumsal olarak güçlenmeleri, karar alma mekanizmalarındaki etkinliklerinin, eğitim kalitelerinin artırılması, pozitif ayrımcılıklarının sağlanması, istihdamlarının artırılması gibi birçok düzenlemeyi hayata geçirdik.

“ŞİDDETLE MÜCADELEDE DE SIFIR TOLERANS İLKESİYLE HAREKET EDİYORUZ”

Yine bu kapsamda şiddetle mücadelede de sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadına yönelik şiddet ve baskının sadece ülkemizin değil tüm dünya kadınlarının sorunu olduğunu unutmamalıyız. Kadına yapılan her türlü saldırıyı insanlığa yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz. Yasal düzenlemeler ve reformlarla kadınlarımızın siyasette daha güçlü temsil edilmesini sağladık. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kadın milletvekili sayısı 2002 yılında 24 iken 2018’de 104’e yükseldi. Bu sayının 53’ü yani yarısından fazlası AK Parti sıralarında oturuyor

“KADINLARIMIZIN KAZANIMLARI, TÜRKİYE’NİN MEDENİYET YOLUNDAKİ BAŞARISININ GÖSTERGESİDİR”

Kadınlarımızın iş gücüne katılım oranı 2002 yılında yüzde 27,9 seviyesindeyken kadın istihdamı alanında izlediğimiz politikalar ve yürüttüğümüz projeler ile bu oranı yüzde 35’lere çıkardık. 2023’ün sonunda ise bu oranı yüzde 40’ın da üzerine çıkarma gayretindeyiz. Gerek inancımızda, gerek kadim tarihimizde önemli bir yeri olan kadınlarımızın eğitimde, istihdamda, iş hayatında ve siyasette elde ettiği her kazanımın Türkiye’nin medeniyet yolundaki başarısının göstergesi olduğuna inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizin anneleri ve eşleri başta olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” (Bülten)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.