Elazığ İl Prokotolü, İzmir’de hain terör örgütü PKK’nın saldırısını önlerken şehit olan Elazığ Baskilli şehit Fethi Sekin’i anma töreninde şehidin adının verildiği Külliyede bir araya geldi. Şehidin ailesinin de katıldığı anma programında duygusal anlar yaşandı. 

Baskil’deki Şehit Fethi Sekin’i anma programın ardından Elazığ İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel’i de ziyaret eden AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “Bugün, Kahraman şehidimiz Fethi Sekin’i anma programındaydık. Şehidimizi anma programının ardından baş sağlığı dilekleri için Elazığ İl Emniyet Müdürümüz Adnan Karayel’i ziyaret ettik. Allah, milletimizin iman dolu bağrından çıkan kahraman polisimizin, askerimizin ayağına taş değdirmesin inşallah. 7 yıl önce bugün kahraman polis memuru Fethi Sekin şehit oldu. İzmir’de hain, alçak, kalleş terör örgütü PKK’lı hainlerin bombalı saldırısını sezerek son kurşununa kadar hainlerle mücadele edip, birini etkisiz hale getiren Fethi Sekin’imiz şehadet şerbetini gözünü kırpmadan içmişti.  Şehidimizin kahramanlığı Türkiye’yi duygulandırmış, kahramanımız Fethi Sekin, Elazığ’ımızın da göğsünü kabartmıştı. Aziz şehrim Elazığ, vatanına, milletine, dinine, diyanetine, bayrağına sahip çıkan yiğitlerin memleketidir. Bu şehrin bağrından nice yiğitler çıkmıştır, çıkacaktır. Buradan bir kez daha hainlere , alçak terör örgütüne sesleniyoruz;  biz bir ölür, bin diriliriz. Bizi bölemez, parçalayamazsınız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da hep vurguladığı gibi ; Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, Hep birlikte Türkiye olacağız.” diye konuştu.

Elazığ’da su kaynaklarında saha çalışması Elazığ’da su kaynaklarında saha çalışması

“Kahramanlarımızın ailelerine sahip çıkmak namus borcumuzdur”

Muhalefetteki bazı isimlerin şehit ailelerine yönelik son günlerde sarf ettiği tepki çeken sözlere dikkat çeken Açıkkapı, “Bu milletle asla bir olamadılar. Olamıyorlar. Ne acımızı paylaşabiliyor ne de saygı duyabiliyorlar. Biliyorsunuz  bir sözde gazeteci Kuzey Irak'ta şehit olan Elazığlı kahraman mehmetçiğimiz Kemal Aslan'ın babası Mehmet Aslan'a yönelik alçaklığa varan sözlerle saldırmıştı. Tabii aziz milletin şamarını yiyince sözlerini inkar etmeye kalktı. Bu millet neyin ne olduğunu, kimin kimlerden olduğunu çok iyi biliyor. Bu vatanın ekmeğini yiyip, bu millete düşman olana hakkımız helal değildir.  Sanmasınlar ki şehitlerimizin hatıraları ve aileleri sahipsizdir. Kahramanlarımızın ailelerine, hatıralarına sahip çıkmak namus borcudur. Namussuzlar şehitleri ve onların hatıralarına saygı duymayı bilmezler” dedi.

Editör: Haber Merkezi