Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önemli projelere imza attı, atmaya devam ediyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2023 yılında özellikle deprem sürecinde büyük çalışmalara imza attığını belirten Açıkkapı, “6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen asrın felaketinde en önemli çalışmalara imza atan Bakanlıklarımızdan birisi de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı idi. Bakanlığımız bölgedeki vatandaşlarımıza psikososyal destek sağlarken, sosyal market tırları ile bölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması noktasında önemli işlere imza attı.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 1008 yeni kadın kooperatifinin kurulmasında, kadın istihdam oranının artırılmasında, engelli vatandaşlarımızın kamuda istihdamında önemli başarılara imza attığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye Yüzyılı vizyonu kapsamında şüphesiz en büyük görevlerden birisi de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza düşüyor. Engellilerimizin, kadınların iş hayatına katılımı, devlet korumasındaki evlatlarımızın iyi eğitim alması ve istihdamı bakanlığın öncelikleri arasında. Tabi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına ayrılan bütçe ile ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve devletimizin vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında nakdi yardımları da önemli. Bakanlığımıza 2024 yılı için 334 milyar 349 milyon 925 bin Türk lirası bütçe ayrılacak. Bu bütçenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığının 2024 yılı bütçesine ve gündeme ilişkin şu değerlendirmelerde bulunan Açıkkapı “Bugün Milli Eğitim Bakanlığımızın 2024 yılı bütçesini de görüşeceğiz Allah'ın izniyle. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı yani Türkiye Yüzyılı vizyonunda Liderimiz eğitime ayrı önem veriyor.” Dedi.

AK Parti iktidarlarında derslik sayısı iki katına çıktı

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı “AK Parti iktidarlarında derslik sayısı Türkiye genelinde iki katına yakın artmıştır. 343 bin 194 derslikten 613 bin 875 derslik sayısına ulaştık.” İfadelerini kullandı.

Elazığlı çocuklar sanatla iç içe keyifli bir gün yaşadı Elazığlı çocuklar sanatla iç içe keyifli bir gün yaşadı

Cumhuriyet tarihinin en fazla öğretmen ataması AK Parti iktidarında yapılmıştır

AK Parti Elazığ Milletvekili Açıkkapı “Öğretmen atamaları konusunda da Cumhuriyet tarihinin en fazla öğretmen ataması AK Parti iktidarlarında olmuştur. 350 bin civarındaki öğretmen adayımızı 1 milyon 34 bine yükselttik. Ders kitaplarının ücretsiz olarak kıymetli evlatlarımıza sunulması da yine AK Parti iktidarlarında mümkün olmuştur.” Dedi.

Eğitimde çağın gerektirdiği değişim ve dönüşüme ihtiyacımız var

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı “Eğitimde çağın gerektirdiği değişim ve dönüşüm materyallerinin temini noktasında da çalışmalarımız sürüyor.  İyileştirme hususunu Sn. Cumhurbaşkanımız da daha önceki konuşmalarında gündeme getirmişti.  Tabii, Sayın Bakanımızın liderliğinde Milli Eğitim Bakanlığında önemli iyileştirmeleri de görüyoruz. Daha güzel günleri de göreceğimize inancımız tamdır. Ben bu vesileyle bakanlığımızın 2024 yılı bütçesinin tüm eğitim camiası ve güzel ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, sizlere de kolaylıklar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi