MHP Elazığ İl Başkanı Işıkver Fırat Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu!

Röportaj: Remziye Kökburi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, şehrimiz özelinde gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Işıkver; “Türkiye Cumhuriyetinin her bir karış toprağı altın değerindedir....

24 Ekim 2021, 20:30
MHP Elazığ İl Başkanı Işıkver Fırat Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu!

Röportaj: Remziye Kökburi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, şehrimiz özelinde gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Işıkver; “Türkiye Cumhuriyetinin her bir karış toprağı altın değerindedir. Elazığ’ımızın da yeri büyük önem taşımaktadır. Elazığ’a okul yaptıracağız diyerek gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu, karşılayan insan sayısının azlığına dikkat çekmek gerek. Elazığ’dan Diyarbakır’a geçtikten sonra ‘Öcalan barışın ışığıdır’ diyen Mithat Sancar ve yine ‘Siz Atatürk’ün generali olsanız ne yazar, it sürüleri!’ diyen Sırrı Sakık ve onların türevleri olan Türkiye karşıtları tarafından kendisinin ve eşinin nasıl karşılanıp, kucakladığını hep beraber izledik. Öz kardeşleriymiş gibi davranmak zorunda oldukları terör örgütü uzantıları ile sarılan İmamoğlu’nun kitlesi maalesef bunlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden kopan, kuruluş felsefesini inkâr eden bir CHP mevcut. Bizim Cumhuriyet Halk Partisiyle siyasi kavgamız örgüte verdikleri destekten ötürüdür. Bizim İmamoğlu’nun yaptıracağı okula ihtiyacımız yok, devletimizin tüm gücü vatandaşı için seferberdir” dedi.

CHP’ye yüklenmeye devam eden ve  ‘Lafla peynir gemisi yürümez’ diyen Başkan Işıkver; “Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ’da bugün, sayın milletvekili tarafından ortaya konulan hedefe ve iddiaya ulaşmaya mazhar olamayacaktır. Çünkü beklentisi reel değildir. Siyaset, bir gerçekliğe dayandığı zaman reel siyasettir, gerisi hayallerden, hülyalardan ibarettir. 31 Mart 2019 Seçim sonuçlarına göre, Millet İttifakının bütün bileşenlerini alt alta toplasanız, MHP oylarının yarısı civarına tekabül etmektedir. Siyasette algı yönetimi vardır, bu bir realitedir fakat halkı temsil etmek bir yandan da ciddiyet ve samimiyet ister. Uzun zamandır gündemde tutulan Gürsel Erol’un ‘2.sıradan aday olacağım’ iddiasını yerine getirmesini bekleyecek ve takip edeceğiz” dedi. Başkan Işıkver’in değerlendirmeleri ve röportajımızın detayları ise şu şekilde…

Cumhur ittifakının şehrimizdeki durumunu değerlendirir misiniz?

“BEKLENTİMİ VE GAYRETİMİZ, CUMHUR İTTİFAKIMIZIN; 5-0 YAPMASI!”

Cumhuriyet tarihinin en önemli siyasi gelişmesi nedir diye sorulduğunda, kısa sürede ulaşılan bölgesel ve küresel hedefler sebebi ile bizce ‘Cumhur ittifakının kurulmasıdır’. Dolayısıyla kutlu ve mübarek saydığımız İlah-ı Kelimetullah, Nizam-ı Âlem yolunda; Türk Milletinin de, İslam Dünyasının da elindeki en büyük sermaye, en büyük silah Cumhur İttifakıdır. Cumhur ittifakı noktasında Türkiye genelinde ve şehrimizde bir sorununun varlığı söz konusu değildir. Biz Cumhur ittifakının gücüne ve önemine sonsuz inanıyoruz. 31 Mart 2019 Seçim sonuçlarına göre, Millet İttifakının bütün bileşenlerini alt alta toplasanız, MHP oylarının yarısı civarına tekabül etmektedir. Bizim İmamoğlu’nun yaptıracağı okula ihtiyacımız yok, devletimizin tüm gücü zaten vatandaşı için seferberdir. Siyasette algı yönetimi vardır, bu bir realitedir fakat halkı temsil etmek bir yandan da ciddiyet ve samimiyet ister. Uzun zamandır gündemde tutulan Gürsel Erol’un ‘2.sıradan aday olacağım’ şeklindeki beyan ve iddiasını yerine getirmesini bekleyecek ve takip edeceğiz. Bize de sorarsanız; Elazığ seçimde cevabını herkese verecektir. Beklentimiz ve gayretimiz şudur ki; Elazığ’da Cumhur ittifakımızın 5-0 yapması.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Elazığ’daki durumunu değerlendirecek olursanız süreç hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

“ELAZIĞ, CHP TARAFINDAN 81 İL ARASINDAKİ ‘PROJE İLİ’ OLARAK DEĞERLENDİRİLİYOR”

Sayın vekilin şahsi duruşu ve ifadelerini bir kenara koyup odaklanmamız gereken bir gerçek vardır ki, bugünkü CHP Yönetimi Türkiye’de faaliyet gösteren terör örgütlerine şirinlik yapmakta. Bizzat Sayın Genel Başkanları, bu örgütlerin siyasal uzantısı konumundaki yapıların liderliğini yapmış ve boynuna boğazına kadar teröre bulaşmış. Bölücü şahsiyetler için özgürlük talep etmektedir, dolayısıyla CHP’nin ulusumuzun bütününü alakadar eden milli konulardaki bugünkü duruşu sebebiyle, Elazığ’da karşılık bulmakta zorlanacağını düşünüyorum, çünkü unutulmaması gereken bir gerçek vardır ki hiçbir Elazığlı, örgütleri kucaklayana kucak açmaz. Şu da bir realitedir ki gerek genel başkanlarının yakın takip ve ilgisi, gerekse solu temsil eden nitelikte yayınlar yapan basın kuruluşlarında çıkan haber sayısına ve bu kuruluşların şehrimize olan ilgisine bakılınca, Elazığ’ın CHP tarafından 81 il arasındaki ‘proje ili’ konumunda değerlendirildiği aşikârdır. Bu projenin amacı nedir? Elazığ’ı bozmaktır, Elazığlının duruşuna halel getirmek, şehrin reflekslerini zayıflatmak ve bu şehirde marjinal yollarına taş döşemektir. Bütün bu parametrelerin karşısında herkesin bilmesi gereken en önemli gerçek ise şudur ki ‘Biz yaşadıkça Elazığ’ın kimliğinin, karakterinin bozulmasına, tercihlerinin değişmesine müsaade etmeyeceğiz.

Cumhur ittifakı ile Millet ittifakının ilimizdeki değerlendirmesini yapar mısınız?

“CUMHUR İTTİFAKI, DEVLETE GÖZ KIRPIP, ÖRGÜTLE KOL KOLA OLANLARA ASLA FIRSAT VERMEYECEK”

Büyük fotoğrafa baktığımızda Cumhur ittifakı ile alakalı bir problemin olduğunu düşünmek her şeyden önce bizim inançlarımıza ters düşer. Bir gün dünya üzerindeki bütün Türklerin birleşeceğine, bir buçuk milyar Müslüman’ın 1 tanesinin dahi hakkının yenmediği bir sosyal düzen hayal eden, Turan ülkesinin kurulacağına samimiyetle inanmış milyonlarca Müslüman Türk gibi bizler de Cumhur İttifakının en önemli silahımız olduğunun farkındayız. Bu itibarla, bu yolu yürürken çıkarılan engeller, çıkan küçük veya büyük pürüzler hızla yok edilecektir. Dünya üzerinde nasıl ki bir Türk hâkimiyeti tasavvuru içerisinde isek, kendi içimizde de ülkemizi bölmek isteyen ve Millet İttifakı üzerinden perdeleme yaparak yeniden sempati kazanmaya çalışan örgütlerin fiziki varlığına da birer birer son verilecektir. Bu itibarla ve bu motivasyonla şunu ifade etmek isterim ki bugün de yarın da Cumhur İttifakında herhangi bir sorunun yaşanması veya herhangi bir çatlağın oluşması söz konusu değildir. Biz, Cumhur ittifakının gücüne sonsuz güveniyoruz. Devletimizin birlik beraberlik ruhunu diri tutmaya gayret ettiği bu süreçlerde biz de son nefesimize kadar devletimizin milletimizin idealleri doğrultusunda gayret göstereceğiz. Cumhur İttifakı, devlete göz kırpıp, örgütle kol kola olanlara asla fırsat vermeyecektir. Türk- İslam Dünyasının ve şerefli aziz milletimizin koşulsuz yanında olup hizmet verecek olan bir tane ittifak vardır, o da Cumhur İttifakıdır.

Milliyetçi hareket partisinin ilimizdeki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

“ELAZIĞ’IN İKİNCİ EN BÜYÜK PARTİSİ, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ”

Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi her ne kadar Cumhur ittifakı içerisinde yer alsa da ilimiz özelinde her iki parti de ayrı kurumsal yapılar konumundadır. Malumunuz üzere Türkiye’de son seçimlerde 51 ilde ittifak yapılmamıştır. Bu illerden birisi de Elazığ’dır. Son seçim sonuçlarına göre, ‘Elazığ’da ana muhalefet partisi, hangi partidir’ diye soracak olursanız bunun tek cevabı vardır; ‘Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Elazığ’da ana muhalefet kimlik kartını, şehir özelinde kimseye kaptırmayız ki bizden başka hiçbir partinin de devletin ilgili kurumlarında bizim kadar şerh koyma kabiliyeti de yoktur, millet İttifakını bileşenleri nicelik bakımından yetersiz kalmaktadır. Bugün gerek İl Genel Meclisi gerekse de Belediye Meclisinde en çok bizim arkadaşlarımızın sesi çıkmaktadır. Bunun sebebi açıktır. Çünkü Elazığ’ın ikinci en büyük partisi Milliyetçi Hareket Partisidir. Hem Cumhur İttifakının bir bileşeni olmanın hem de şehirde ikinci en büyük parti olmanın avantajlarını yaşıyor, sorumluluğunu taşıyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’da okul yaptırılması için gelmesi ve akabinde şehir gezileri hakkında düşünceleriniz nedir?

“ÖRGÜT UZANTILARININ ELİNİ SIKANLARIN HİMMETİNE, MİNNET ETMEYİZ”

Daha önce Fethi Sekin Külliyesi hususunda çok sert tepki vermiştim. Ben kendi inandığım değerler doğrultusunda bu açıklamayı yapmıştım, ‘Tunç Soyer denilen şahsiyetin böyle hayırlı bir işe bulaştırılmasının doğru olmadığını’ ifade etmiş ve şehrin öz kaynaklarıyla yapılması gerektiği noktasında çağrıda bulunmuştuk, yaptığımız çağrılar Belediye Başkanı Sayın Şahin Şerifoğulları tarafından bir karşılık bulmuş ve bugün bu külliye Elazığ Belediyemiz tarafından yapılmaktadır. Benim gördüğüm İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Tunç Soyer’den pek bir farkı yoktur, Atina’ya yaptığı son ziyaretinde, Greek City Times Gazetesinde ‘İmamoğlu atalarını ziyarete geldi’ diye manşet çıkan bir şahsiyettir.  Tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde Binali Yıldırım’ın kazanması için mücadele etmiş birisi olarak söylüyorum. İstanbul’da ne kadar DHKPC- MLKP- PKK- TİKKO terör örgütü mensubu varsa hepsi İmamoğlu’na oy vermiştir. Örgüt uzantılarının elini sıkanların himmetine minnet etmeyiz. Bu her zaman böyleydi bundan sonrada böyle olacak. Çizgimizin dışına çıkmayacağız.

“ELAZIĞ’DA SOLUN KARŞILIĞI BİR AVUÇ İNSAN”

Türkiye Cumhuriyeti’ne düşman olan örgütlerin ‘fire vermeden’ desteklediği kişidir. İmamoğlu’nun iktidar uğruna gerektiğinde terörize tipleri kucaklamaktan imtina etmeyen bir şahıs olduğunu bir kenara bırakıp ‘burada okul yaptırdı, Allah kendisinden razı olsun’ dememizi kimse beklemesin. Bu şehrin İmamoğlu’nun yaptırdığı yaptıracağı bir okula ihtiyacı yok. Türk Devleti bugün Elazığ’da İBB’nin yaptığının yüzlerce kat fazlasını yapmış ama bu şahıs kadar maalesef ki reklamını yapamamıştır. Bilinmesini isteriz ki kim severse sevsin, kim yaranmaya çalışırsa çalışsın, biz CHP’nin temsil ettiği konum ve pozisyonun karşısındayız. Bizim onlarla kavgamız tarla veya sınır davası değil, Hilal ve Haç’ın kavgasıdır. Bu itibarla açık ve net söylüyorum, bu şehrin Belediye Başkanı veya Valisi olsaydım ben de kabul etmezdim. Siyasi nezaketsizlik anlaşılıp anlaşılmaması önemli değil. Önemli olan değerlerimize sahip çıkıp örgütü yok etmek.  Siyasi nezaketsizlik olarak belirttikleri durumların en büyük nedeni örgütü kucaklamalarıdır. Şu da bir realitedir İmamoğlu’nu en güçlü olması gereken yerlerde dahi bir avuç insan karşılamıştır. Söylediklerimiz kimilerinin hoşuna gitmeyecek belki fakat İmamoğlu’nun da ona benzeşenlerin ve benzeyenlerin gücü de budur, bu kadardır. Elazığ’da solun karşılığı bir avuç insan.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, siyasi karşılamanın olmamasından ötürü eleştirilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“İMAMOĞLU’NA TAVSİYEM, ÖRGÜTÜ KUCAKLAMASIN!”

Tutmayacağını bilsem de İmamoğlu’na tavsiyem örgütü kucaklamaması, DHKPC- MLKP- PKK- TİKKO gibi terör örgütlerine olabildiğince uzak durmasıdır. Yoksa Elazığ Belediye Başkanı misafirperverdir geleni karşılar. Bunları yapmadığı takdirde.  Elazığ’da hiç kimse örgütlerle kucaklaşanları kucaklamak istemez. Valimiz de Belediye Başkanımız da herkesi kucaklamayı karşılamayı bilir.  Yeter ki kapımıza gelenler de milletimizi devletimizi sevsinler ve vatanını devletini sevenlere hainlik etmesinler. Bu ülke öyle kolay kurulmadı. Teröre de yandaşlarına da yer verilmez.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Öncelikle şahsınızdan ötürü size ve Fırat gazetesine teşekkür ediyorum. İleri demokrasilerde basının gücü geçilemez ve her zaman her koşulda sizin varlığınız bizler için çok önemli olacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Metin Akpunar HD Karakoçan FK'da Başarılı Olur Mu?
Metin Akpunar HD Karakoçan FK'da Başarılı Olur Mu?
Namaz Vakti 05 Aralık 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:19
Öğle 12:19
İkindi 14:47
Akşam 17:09
Yatsı 18:31
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 15 39
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 15 24
6. Galatasaray 15 23
7. Başakşehir 14 22
8. Karagümrük 14 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 15 20
11. Sivasspor 15 19
12. Antalyaspor 14 18
13. Altay 15 18
14. Gaziantep FK 14 18
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Erzurumspor 13 28
2. Ümraniye 13 27
3. Ankaragücü 14 27
4. Eyüpspor 14 27
5. Bandırmaspor 14 25
6. Tuzlaspor 13 21
7. İstanbulspor 14 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Gençlerbirliği 14 20
10. Samsunspor 13 19
11. Adanaspor 15 19
12. Menemenspor 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Man City 15 35
2. Liverpool 15 34
3. Chelsea 15 33
4. West Ham 15 27
5. Arsenal 14 23
6. Tottenham 13 22
7. M. United 14 21
8. Wolverhampton 15 21
9. Brighton 15 20
10. Leicester City 14 19
11. Crystal Palace 14 16
12. Brentford 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Southampton 15 16
15. Everton 14 15
16. Leeds United 14 15
17. Watford 15 13
18. Burnley 14 10
19. Newcastle 15 10
20. Norwich City 14 10
Takımlar O P
1. Real Madrid 16 39
2. Sevilla 15 31
3. Real Betis 16 30
4. Atletico Madrid 15 29
5. Real Sociedad 16 29
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 15 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Mallorca 16 19
13. Villarreal 15 16
14. Celta de Vigo 15 16
15. Granada 15 15
16. Deportivo Alaves 15 14
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7