Özel Haber: Kübra TÜRKAN

MHP Elazığ Eski İl Başkanı Raif Çiçek, Mürşit Ser ve Ayhan Özdemir Fırat Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Çiçek ve beraberindekileri Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı. Erdem, Çiçek ve beraberindekilerinin ziyaretinden son derece memnun olduğunu belirterek, konukları ile hem Türkiye hem de Elazığ gündemi üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

“Fırat gazetesi; ülkemizin menfaatine yönelik yayınlar yapmakta”

Raif Çiçek; “Çok değerli, dostum kardeşim Semih beyin çayını içelim dedik. Kendisi ile bir arada olmaktan çok mutlu olduk. Ülkemizin ve ilimizin meselelerine yönelik görüş alışverişi yaptık. Sahip olduğu yayın kuruluşu; ülkemizin, milletimizin menfaatlerine yönelik yayın yapmakta. Bundan dolayı da kendisine ve ekibine teşekkür ederiz. Şunu ifade etmeliyim ki basın yayın organları ülkenin zararına olacak yayınlara yer vermemeli! Şer güçlerinin ekmeğine yağ sürmemelidir” dedi.

“14 mayıs tarihinde gerçekleşen seçimler huzur içinde yapıldı”

“Türkiye’yi bölmek isteyenlerin, geçmişte birçok provokasyona imza attığı unutulmamalı” diyen  Başkan Çiçek; “Geçmişte olduğu gibi yine provokatörler rahat durmayabilir. Elazığ’ımız hassas bir noktada ve milletimiz provokatörlerin oyununa gelmeyecek bir sağduyuya sahip” ifadelerini kullandı. 14 Mayıs tarihinde gerçekleşen 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri özelinde de değerlendirme de bulunan Çiçek; “Her iki seçimde son derece huzur içerisinde tamamlandı. Seçimlerin bu şekilde güzel bir ortamda yapılmasına olanak sağlayan başta Sayın Valimiz olmak üzere Emniyet Müdürümüzü de tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Gerçekten huzur içinde bir seçim geçirdik” dedi.

“Elazığ; gakgoşlara yakışır bir şekilde seçimi tamamladı”

Açıklamasını sürdüren Çiçek; “Adaylarda son derece ilkeli, seviyeli bir seçim politikası yürüttüler. Bundan dolayı Elazığ gakgoşlara yakışır bir şekilde seçimi tamamladı. Elazığ’daki arkadaşlarımızın çoğu milletvekilliği seçimlerinde listeler hazırlanırken genel merkezde bir girişimimiz olup olmadığını merak ediyor. Ama seçimlerle ilgili hiçbir arkadaşımız arasında ayrım gözetilmemesi gerektiğini belirttim. Bütün adaylar benim için değerliydi” ifadelerini kullandı.

“Seçimlerde mhp’nin adayları arasında taraf olmadım ailemle birlikte partim ve Erdoğan’ın başarısı için çalıştım”

 Partisinin ve Erdoğan’ın seçimleri kazanmasına yönelik ailesi ile birlikte çalıştığına da değinen Çiçek; “Bizim için önemli olan Türkiye’nin istikrarı ve anarşinin yok edilmesidir. Bu konuda da Milliyetçi Hareket Partisi’nden hangi isim giderse gitsin bu minvalde çalışırdı. Bundan dolayı ben şahsım olarak taraf olmadım. Ama partimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın en iyi neticeyi alması adına ben ve ailem  üzerine düşen her türlü fedakârlığı göstererek çalıştık” dedi.

“Terörün bitmesi için erdoğan’ın güçlü bir şekilde seçilmesi gerekiyor”

Yeniden yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri üzerine de görüş bildiren Çiçek; “Terörü bitirme noktasına gelen Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tamamı ile terörün bitmesi için yeniden seçimi kazanması gerekir” dedi. Çiçek’in bu açıklamasının üzerine normalde AK Parti’ye de Erdoğan’a da Elazığ’dan daha ciddi bir destek giderdi. Erdoğan’a Elazığ’ın desteği %70’lerin altında kaldı. İkinci turdaki öngörünüz ne şekildedir? Dememiz üzerine Çiçek; “Vatandaşlarımız bazı ekonomik sıkıntılardan dolayı iktidara tepkili. Bu da normal ama hükümetin elinde olmayan afetler oldu yine dünya çapında koronavirüs oldu. Bunlar ekonomiyi etkiledi haliyle bunlardan da vatandaşlarımız da etkilendi. Bunları inkâr etmek mümkün değil. Ancak ülkemizim istiklali, huzuru ve refahı Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibi bu noktada ciddi gayret gösteriyor ve terörü neredeyse sıfır noktasına düşürecek güçteler. Terörün bitmesi adına Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü bir şekilde seçilmesi gerekiyor” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun terör ile mücadele ile ilgili net söylemleri yok!”

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terörle mücadele noktasında net söylemlerinin olmadığını aktaran Çiçek; “Terörle mücadele konusunda net mesajların verilmemesi bölücülere moral mesajı vermektir. Bölgenin kaderinin HDP’ye teslim edilmemesi gerekir. Biz bölge insanlarının kaderini terör örgütlerine veremeyiz. Bu noktada ülkemiz ve insanlarımız çok ciddi zarar görür. Siyasetten oy almak uğruna bile olsa bu tür mesajlar emperyalistlerin de şer güçlerinin de işlerini kolaylaştırır. Ciddi manada Kılıçdaroğlu’nun söylemleri net ve açık olmalıdır. Demelidir ki biz tamamen terörü bitireceğiz ve teröre yardım ve yataklık yapan her kim olursa olsun onun gözün yaşına bakmadan onu mahkemeye sevk edeceğiz demeli! Bunlarda da inandırıcı olmalı. Sadece  seçimi kazanmak uğruna makyajlı sözler söylemek, olmaz bir de ülkenin gerçekleri var” ifadelerini kullandı.

“Tüm milliyetçilerin ve vatanseverlerin elini vicdanına koyarak, erdoğan’a oy vermesini istiyorum”

Erdoğan ile Bahçeli’nin birlikte hareket ederek; Türkiye’de inanç özgürlüğü noktasında da güzel adımlar attıklarına da değinen Çiçek; “İnançlı, imanlı ve ahlaklı nesil yetişmesi adına müfredata dersler eklendi. Yine başörtülerinin önü açıldı. Bu işlere karşı olan adamlar; bugün biz yanlış yaptık! Özürleri makuldür ancak teröre karşı açık ve net tavır koymazlarsa, ben Elazığ halkının da vatanseverlere de şunu söylüyorum. Bu kez elinizi vicdanınıza koyun ileride HDP’li belediyeler kazandığı an onların kimlere hizmet edecekleri ortada. Bunlar açık ve net söylemeli.  Şimdi Cumhur İttifakı içerisinde HÜDAPAR var. HÜDAPAR; Kürtler üzerinde oynanan oyunlar noktasında Kürtleri aydınlatmaya çalışan bir siyasi parti. Geçmişte içlerinde yanlış yapanlar olmuştur ama bunları devlet temizlemiştir. Şimdiki kadrosu kanunlara ve yasalara bağlı siyasi faaliyet gösteren bir parti.  Tüm milliyetçilerin ve vatanseverlerin Allah rızası için Sayın Erdoğan’a destek olmalarını, ona oy vermelerini ve onun için çalışmasını bekliyorum” dedi.

“Bu vatan uğruna çok bedel ödedik bunlar unutulmasın!”

Sözlerinin sonunda Çiçek; “Bize bu imkânı tanıdığınız için de başta Semih bey olmak üzere, sizlere ve bütün ekibe teşekkür ediyorum. İnşallah bu seçimler; memleketimize, milletimize hayırlı uğurlu olur. Ülkemize kasteden insanlara, bu ülkeyi teslim etmeyelim. Biz bu ülke için birçok bedel ödedik ve gerekirse yine öderiz. Ama bu ülkede albayrağı indirmez, ezanı da susturmayız. Vatanımızı da kimseye teslim etmeyiz. Biz bu ülkede doğduk büyüdük. Atalarımızın kanları var. Gerekirse bizde kanlarımızla torunlarımıza bu vatanı bırakırız” diyerek sözlerini noktaladı.