AK Parti, Elazığ İl ve Belediye Meclis adaylarını açıkladı AK Parti, Elazığ İl ve Belediye Meclis adaylarını açıkladı

MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Murat Aygen gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Bu ziyaret sırasında Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Aygen’e MHP MYK Üyesi Alper Erdem, MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal da eşlik etti.  Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen ve beraberindekileri de Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı. Ziyaret sırasında Başkan Erdem, Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen’in bir dönem gazetemizde köşe yazarlığı yaptığını da belirterek, Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen’e çalışmalarında başarılar diledi.

“Elazığ’ın milliyetçi hareket belediyeciliğine hasretini biliyoruz”

Gazetemiz Fırat’ın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirten ve bizlere yayım hayatımızda başarılar dileyen MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Murat Aygen ziyaretinde bir açıklamaya da imza attı. Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen; “Milli birliğin kalesi, ülkücülüğün bayrak şehri, yüreği mert insanların yurdu Elazığ’da üretken belediyecilik anlayışını hâkim kılmak üzere Elazığ Belediye Başkan Aday adayı olduk. Elazığ’ın Milliyetçi Hareket Belediyeciliği hasretini biliyorum” dedi.

“Yerinde saymak Elazığ’ın kaderi değil!”

“Elazığ’ın Milliyetçi Hareket Belediyeciliği hasretini sona erdireceğimize inanıyorum” diyen  Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen; “Elazığ, 30 yıldır milliyetçi belediyecilik hizmetlerinden mahrumdur. Bu uzun süreçte, bölgemizdeki birçok şehir çok önemli gelişmeler göstermiş; bizden çok geride olan şehirler bizi geçmiş ve geride bırakmıştır. Elazığ, bunu hak etmiyor. Yerinde saymak Elazığ’ın kaderi değildir. Umutsuzluk Elazığlının kaderi değildir. Çünkü Elazığ sadece bir şehirdir değildir. Elazığ, kardeşliğin, vakarın ve asaletim simgesidir. Elazığ, köklü bir medeniyet, zengin bir tarihi birikim ve kardeşlik bağlarının kalesidir. Elazığ, bu aziz milletin vatan ve millet sevgisinin kaynağıdır. Elazığ, lider ülke Türkiye’nin bayrak şehridir” ifadelerini kullandı.

“Elazığ sevgimizi ve tutkumuzu hizmetlerimizle de nakşetmeyi hedefliyorum”

Elazığ sevgisini hizmetleri ile nakşetmek istediğini kaydeden Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen; “Bilge liderimizin de dediği gibi; ‘Vatan sevgisi millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden biri de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir.’ Bu düşüncelerle ömrünü bu şehre adamış, her sokağında bir anısı bulunan bu şehrin bir evladı olarak Elazığ sevgimizi ve tutkumuzu hizmetlerimizle de nakşetmeyi hedefliyorum. Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin lider ülke Türkiye vizyonuyla bizler de lider şehir Elazığ diyoruz” dedi.

“Şehrimizin geleceğine damga vuracağız”

Açıklamasını sürdüren Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen; “Elazığ’ın gelecek beş yıl içerisinde yaşadığı sorunları çözerek, şehrimizin geleceğine damga vuracağız. Milliyetçi Hareket Partisi sözünü yutmaz. Milliyetçi Hareket Partisi vaatlerini unutmaz. Milliyetçi Hareket Partisi yeminlerinden dönmez. Bu şehre ahdimiz var, bu şehre sözümüz var ve bu şehre yeminiz var. Elazığ belediye hizmetlerinde lider şehir olacak. Elazığ Milletvekilimiz Sayın Semih Işıkver’in seçildiği günden bugüne kadar insanımıza ışık, şehrimize aydınlık getirdiğini tüm halkımız bilmektedir. Değerli Milletvekilimiz ve kıymetli il başkanımızla birlikte tek ses tek yürek olarak bu şehri ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

“Sorunları biliyor ve çözümlere de hazırız”

Bazı projelerine de değinen Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Aygen; “Üniversite Mahallemizin betonlaşan yapısını bir feraha kavuşturacağız. Kültür Mahallemizin yok olan kültürünü yeniden yaşatacağız. Mustafapaşa (Seko) Mahallesi’nin yıkılan kent kimliğini de biz inşa edeceğiz.

Yemişlik Mahallemizin ulaşım sorununu da çözeceğiz. Yani demek istiyorum ki her mahallemizin kendine özgü sorunlarını biliyor, çözümleri için hazırız. Geri kalmanın umutsuzluğunu yaşayan, yoksulluğun cenderesinde bunalan, çocuklarının geleceğinin kaygısını taşıyan Elazığlı hemşehrilerimizin umudu olacak, kaygılarını giderecek, geleceğine ışık olacak Milliyetçi Hareket Partisi’dir” dedi.

“Bu güzel şehrin aziz insanlarına şahsıma teveccühlerinden dolayı teşekkürler”

“30 yıl sonra Milliyetçi Hareket Belediyeciliği özleminin, vuslata ereceğine inanıyorum” diyen Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen; “Bu süreçte, şahsıma duydukları güven, verdikleri destek ve motivasyondan dolayı ülkücü kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Bu şehir için dertlenen sivil toplum kuruluşlarımıza, kanaat önderlerimize ve bu güzel şehrin aziz insanlarına şahsıma teveccühlerinden dolayı da şükran borçluyum. Sefer bizden zafer Allah’tan diyoruz.

Yaklaşık 10 asırlık bir süredir, Türk-İslam sancağının dalgalandığı bu aziz şehir; sadece bölgemizde ve ülkemizde değil, engin kültür havzası ve medeniyet tarihiyle Türk-İslam coğrafyasında ve tüm dünyada akis bulan, müstesna konumu, tarihi, kültürel dokusu ve kaynaklarıyla tüm insanlığın nazarını celbeden bir potansiyele sahiptir. Bu bakımdan Elazığ demek; tarih demektir, kültür demektir, medeniyet demektir, musiki demektir, mimari ve estetik demektir. Bizler şehrimize nazar ederken bu idrakle ve bu şuurun kalplerimize nakşettiği aşkla bakıyoruz ve öyle bakmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Her daim memleketimize hizmet etmenin gayretinde olduk”

Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen; “Tüm siyasi, mesleki ve akademik hayatımız boyunca memleketimize bu hassasiyetlerle hizmet etmenin gayretinde olduk. Hemşehrilerimizin neşesini kendi neşemiz, acısını ve kederini kendi acımız ve kederimiz, ihtiyacını kendi ihtiyacımız olarak bildik ve sizlerin de teveccühü ile memleketimizde bugüne kadar almış olduğumuz tüm idari, mesleki, siyasi ve sosyal sorumluluklarda bu istikamette hareket ettik” dedi.

“Elazığ’ımızı şaha kaldırmaya talip olduk”

“Vakit çalışmaya talip olma vaktidir” diyen Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Aygen; “Kollarımızı sıvadık ve aziz Elazığlıların huzurunuza çıktık.  Vakit; aziz şehrimizi hak ettiği mertebeye ulaştırmak adına mücadeleye talip olma vaktidir. Vakit; memleketimizi ve insanımızı kalkındırma, büyütme, geliştirme ve ilerletme yolunda adım atmaya talip olma vaktidir. Biz bu şekilde yola revan olduk. Vakit gençlerimize, yaşlılarımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza iş, istihdam hizmet ulaştırma adına hizmete talip olma vaktidir diyerek bu kutsal göreve talip olduk. Vakit büyük badirelerden geçen, binlerce canımızı gözyaşlarıyla toprağa uğurladıklarımızın emanetlerinin yanında olma vaktidir. Depremlerin bütün yaralarını sarmak ve hüzün dolu haneleri yeniden tebessüme kavuşturmak için bu göreve talip olduk. Vakit şehrimizin altyapı sorunlarını, yerinde kentsel dönüşümünü, çevre ve planlama sorunlarını, barınmadan sağlığa, ulaşımdan iş ve istihdama tüm önceliklerimizi tahlil ederek Elazığ’ımızı şaha kaldırmaya talip olma vaktidir diyerek göreve hazırız” şeklinde görüş bildirdi ve açıklamasını tamamladı. Ziyaretin ardından da günün anısına gazetemizde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Haber Merkezi