31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel Seçimler için, Milliyetçi Hareket Partisi Aday Adaylık başvuruları, 13 Kasım Pazartesi başlamış olup, 15 Aralık Cuma günü sona erecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal şu ifadeleri kullandı; "Vatan sevgisi, millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir. Dr. Devlet Bahçeli Genel Başkanımızın sözünü şiar edinen, memleketinin dertleriyle dertlenen, meydana çıkıp bu yarışta bende varım diyen herkesin başvurularını bekliyoruz. İnşallah bu süreç hepimiz için hayırlı olacaktır. Adaylık sürecinde aday adaylarımız birbirini rakibi olarak görmeyecek, partimizi büyütmek için, ilimize faydalı olmak için, kardeşlik hukuku içinde yarışarak, üç hilal sancağı dahada yukarı taşımak için mücadele edecektir.

Raif Çiçek’ten MHP Lideri Bahçeli’nin açıklamalarına destek mesajı Raif Çiçek’ten MHP Lideri Bahçeli’nin açıklamalarına destek mesajı

Bu duygu ve düşüncelerle, Aday Adaylık sürecimizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, tüm aday adayı arkadaşlarımıza da canı gönülden başarılar diliyorum.

Rabbim bizleri mahcup etmesin.”