Haber: Şeyma Kurşun

Eğitim Bir Sen Elazığ 1 nolu şube tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Mehmet Akif İnan voleybol turnuvası başladı. İl genelindeki tüm okulların katılımına açık olan turnuvaya bu yıl 32 takım katıldı yaklaşık 1 ay sürecek turnuvanın final maçı 5 Haziran'da Balakgazi Lisesi spor salonunda İl protokolünün de davetli olduğu bir günde oynanacak.

“Amacımız eğitim camiasındaki dostluk ve kardeşlik hukukunu geliştirmek”

Turnuva ile ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Bir Sen Elazığ 1 nolu şube Başkan Yardımcısı ve Turnuva Sorumlusu Muzaffer Ayyıldız; “Mehmet Akif İnan anısına düzenlemiş olduğumuz geleneksel voleybol turnuvamız bu yıl da başladı. Bu turnuvayı her yıl düzenlememizin amacı eğitim camiasındaki dostluk ve kardeşlik hukukunu geliştirmek ve eğitim çalışanlarının kaynaşmasını sağlamaktır. Üye ayrımı gözetmeksizin tüm eğitim çalışanlarının katılımına açık olan turnuvamız sendikamızın özlük hakları dışındaki sosyal kültürel ve diğer faaliyet kollarında da aktif olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

“Eğitim çalışanlarının kaynaşması için sahadayız”

Amaçlarının eğitim camiasındaki dostluk ve kardeşlik hukukunu geliştirmek ve eğitim çalışanlarının kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirten Ayyıldız; “Bir sendikadan öte bir gönül hareketi bir sivil toplum hareketi olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Deprem olduğunda da sahadaydık eğitim çalışanlarının özlük hakları söz konusu olduğunda da sahadayız. Eğitim çalışanlarının kaynaşması için spor, eğitim, gezi, sosyal ve kültürel faaliyetler söz konusu olduğunda da sahadayız. Turnuvamıza katılan tüm takımlara başarılar diliyorum. Turnuvamızın dostluk ve fairplay çerçevesinde geçmesini diliyorum” dedi.