Malatya’daki depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür’den uyarı « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Malatya’daki depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür’den uyarı

Bu haber 27 Kasım 2020 - 15:00 'de eklendi.

Prof. Dr. Naci Görür, Malatya’da meydana gelen depremin ardından “Malatya-Uluköy’de 4.9’luk bir deprem oldu. Elazığ depremi ile kırılan Sivrice-Pütürge kolu gittikçe kırılarak hemen hemen Çelikhan-Erkenek hattına dayandı. Bu depremler bu hattı stres transferiyle yüklemektedirler. Buradaki yerleşimler dikkatli olmalı” dedi

 

 

Haber: Songül DURSUN

Görür, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Arkadaşlar, sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum. Çelikhan-Erkenek hattında dikkatli olunmalıdır lafının altında bugün yarın orada deprem olacak diye anlamak yanlıştır. Oradaki yöneticilerin durumu anlayıp gerekli hazırlıkları yapması için bir uyarıdır. Bu yöreyi hep söylüyorum, biliyorsunuz. Unutmayın 1875 yılında Sivrice-Pütürge hattı kırılıp 6.7 büyüklüğünde deprem ürettikten 18 sene sonra Çelikhan-Erkenek kolu kırılarak 7.1 büyüklükte deprem üretti. Bu asırda da benzer şeyler olabilir. Bu sene Elazığ depremiyle Sivrice-Pütürge hattı kırıldığına göre Çelikhan-Erkenek hattında dikkatli olmak lazım. Tarih tekerrür edebilir. Yöneticilerimiz dikkatli olmalı. Saygılar”

“Arkadaşlar, Malatya-Uluköy’de 4.9’luk bir deprem oldu. Elazığ depremi ile kırılan Sivrice-Pütürge kolu gittikçe kırılarak hemen hemen Çelikhan-Erkenek hattına dayandı. Bu depremler bu hattı stres transferiyle yüklemektedirler. Buradaki yerleşimler dikkatli olmalı. Selamlar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.