Haber: Kübra TÜRKAN

Devletin sıcak elini vatandaşın hissetmesi son derece önemli ve bunu yerel idarecilerin ziyadesiyle vatandaşa yansıtması gerekiyor. Maden’e kaymakam olarak gelenler de bu hassasiyet fazlasıyla oluşmuş durumda. Özellikle Maden Kaymakamlarının; şehit ailelerine gösterdikleri özen dikkatlerden kaçmadı bir kaymakam veda da bir kaymakam da gelir gelmez Madenli Şehit Gökmen Taşkıran’ın ailelerini yalnız bırakmadı.

Kaymakamlar farklı olsa da hassasiyetleri aynı

24 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Van Özalp İlçesi Kaymakamlığı görevine getirilen Maden Kaymakamı Rahmi Bulut’un Maden’deki son veda durağı; Şehit Gökmen Taşkıran’ın ailesi oldu. Maden’e atanan yeni Maden Kaymakamı Mustafa Atış da ilçeye gelir gelmez ilk ziyaret durağı olarak şehit Taşkıran ailesinin evini belirledi. Yani her iki Kaymakam da şehitlerimizin emanetlerine gereken özeni gösterdi.

Sosyal medyaya yansıması…

Maden Kaymakamlığı sosyal medya hesaplarına yansıyan görüntülerde “İlk olarak Kaymakamımız Rahmi Bulut veda ziyaretleri kapsamında Şehit Gökmen Taşkıran’ın ailesini ziyaret ederek vedalaştı” ifadeleri yer buldu. Ardından ise “Maden Kaymakamı Mustafa Atış ilk ziyaretini Şehit Polis Memuru Gökmen Taşkıran’ın babası Necati Taşkıran’a yaptı” şeklinde sunuldu.