24 Ocak 2020 Elazığ Depremi’nin üzerinden 3 yıl gibi bir süre geçmesinin ardından binlerce konut çok kısa sürede yapıldı ve depremzedeler yeni konutlarına kavuşturuldu. Ancak ata topraklarında uzun yıllardan beri her türlü olumsuzluğa katlanmak durumunda kalan Madenli vatandaşların acil konut ihtiyacı ve beklentisi yaşanan Kahramanmaraş depremlerinin ardından arttı.

MADENLİLER, ELAZIĞ’A YAPILACAK KONUT SAYISININ ARTIRILMASINI İSTİYOR

Tarihi ilçeye yapılması planlanan afet konutları ve  TOKİ marifetiyle yapılacak 150 konutun inşasına dair henüz beklentilerin karşılanmadığını belirten Maden ilçe halkı, Kahramanmaraş depremlerinin ardından Elazığ’a yapılacak 3 bin 750 konutun artırılmasını istiyor.

BAŞKAN AKIN: ELAZIĞ’A DAHA FAZLA KONUT YAPILMALI!

Geçtiğimiz günlerde de Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, bu konu özelinde bir açıklamada bulunarak; deprem afeti nedeniyle Elazığ’a yapılması planlanan 3 bin 750 konut sayısının yetersiz olduğunu ifade etti ve bu rakamın altında yapılan konutların Elazığ'a yapılan en büyük kötülük olduğunu vurguladı.

VEKİL BULUT, KONUT SAYISININ ARTIRILABİLECEĞİNİ İŞARET ETTİ

Tüm Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş depremi sonrası yaraların bir an evvel sarılması adına Elazığ’da 3 bin 750 konutun yapılmasına dair AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut da bir açıklama gerçekleştirdi ve Vekil Bulut önceki günlerde katıldığı bir televizyon programında bu rakamın artırılabileceğine dair ılımlı mesajlar vermiş olması da Madenlileri umutlandırdı.