Elazığ’da geçtiğimiz günlerde Tarım Kredi Kooperatif Market önünde oluşan uzun et kuyruklarına ilişkin;  Lokman Polat imzasını taşıyan ve “Büyüyen(!) ekonominin Elazığ’daki ucuzluk kuyruğu”  başlıklı haberimiz Halk TV ekranlarında yayınlanan “Yeni Bir Sabah” programında izleyiciye aktarıldı.

KÜÇÜKKAYA: ELAZIĞ’DAN ÇOK ÇARPICI BİR MANŞET

Haberin detaylarını izleyicilere aktaran Küçükkaya manşet haberimizi stüdyo konuğu olan Milletvekili Enginyurt’un yorumunu alacağını söyleyerek; “Elazığ’dan çok çarpıcı bir manşet bunu Cemal Enginyurt’a soracağım” dedi.

ENGİNYURT; “BU HALKA REVAMI”

Manşet haberimiz üzerinden yorum yapan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt; “Genel Başkanımız ile Elazığ’daydık. Elazığ Cumhur İttifakı’nın yüzde 80 üzerinde oy aldığı bir şehir. Bu Allah’tan reva mı? Şu kuyruğa bak. Türkiye’de kuyruk yok diyorlar. Sen Elazığ’da ucuzluk kuyruğunda bekleyen bu insanların hak ve hukuku için ne yaptın? Bu insanlar karda, kışta soğukta yarı fiyatına et alabilmek için koşuşuyor ucuz et alacağız diye. Niye; 200 lira et, soruyorum İsmail Bey emekli bir insan 200 liraya nasıl et alabilir de yiyebilir?” ifadelerini kullandı.