“Kız Kardeşim Hibe Programı” 4 aşamada gerçekleştirilecek « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“Kız Kardeşim Hibe Programı” 4 aşamada gerçekleştirilecek

Bu haber 26 Kasım 2020 - 14:14 'de eklendi.

2019 yılının ardından 2021 yılında da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yerel eğitimlere ek olarak Ocak-Mart ayları içerisinde ikincisi düzenlenecek olan “Kız Kardeşim Hibe Programı” 4 aşama halinde gerçekleştirilecek. Online başvuruların tamamlanmasının ardından değerlendirme sürecini takiben yerelde online ön elemeler yapılacak. Kazanan girişimci kadınlar Online Hibe Programı Kampı’na katılarak kamp müfredatlarını içeren bir eğitim alacak ve eğitimin sonunda iş geliştirme hibesi ile destekleneceklerdir.

 

Programın Amacı
Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgını, bütün sektörleri etkilediği gibi yeme &içme sektörünü de derinden etkilemiştir. Bu dönemde yeme & içme sektöründeki özellikle küçük işletme statüsünde olan işletmelerin, faaliyetlerini durdurmaya varan büyük riskler ile karşı karşıya kalmaları beklenmektedir. Kız Kardeşim Projesi kapsamında 81 ilden seçilecek yeme & içme sektöründe yer alan 30 girişimci kadının desteklenmesi, ürettikleri lezzetlerin tanıtılması, görünürlük faaliyetlerinin ön plana çıkarılması ve sosyo- ekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
Yeme & içme sektörüne yönelik çalışan, halihazırda işletme sahibi olan girişimci kadınların, işletmelerini geliştirebilmeleri için 29 girişimci kadına 25 biner TL ve 1 girişimci kadına 40 bin TL jüri özel ödülüyle toplamda 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle desteklenmesi amaçlanmaktadır.
Kız Kardeşim Hibe Programı Kampı; yeme & içme sektörüne yönelik çalışan kadınların işlerini geliştirmesine katkı sunacak ve onlara markalaşma desteği sağlayacaktır. Girişim hikayelerinin ortaya çıkarılmasının yanı sıra, sürecin sonunda girişimci kadınların eğitimler yoluyla desteklenmesi sağlanacaktır.
Uygulama
1. Aşama
Kizkardeşim.net web sitesi üzerinden online eğitimleri tamamlayan yeme & içme sektöründeki
girişimci kadınlar web sitesinden aldıkları sertifika ile birlikte online olarak başvuru yapabilecektir.
2. Aşama
www.kizkardesim.net üzerinden eğitimlerini tamamlayan işletme sahibi kadınlar online olarak
başvurularını gerçekleştirdikten sonra teknik elemeden geçeceklerdir.
3. Aşama
İl bazlı en yüksek puanı alan katılımcılar, Online’da gerçekleştirilecek Hibe Programı Kampı’na
davet edilecektir. 2 gün sürecek olan kamp, kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimler
gerçekleştirilecektir.
4. Aşama
Final jüri değerlendirmesinde, hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alan 30 kadın, iş
geliştirme hibesi almaya hak kazanacaktır. Hibe Kampı’nın son gününde online lansman yapılarak
tanıtımları gerçekleştirilecektir.(Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.