Kış aylarında hayvan bakımı büyük dikkat ve özveri gerektiriyor. Soğuk dönemlerde kuşunuzun hasta olmaması için bazı detaylara dikkat etmenizde yarar var.

Doğru bilinen yanlışlar yapılmamalı

Kış mevsiminde hayvan bakımının nasıl olması gerektiğini Elazığ Fırat Haber olarak sizin için araştırdık. Petshop işletmecisi Fatih Gürbüz; “30 yıldır petshop işletiyorum. Elazığlılara elimden geldiği kadarıyla hizmet ediyorum. İnsanları bilgilendirmeye çalışıyorum. Evcil hayvanların bakımı noktasında neler yapılması gerektiğini vatandaş ile paylaşıyorum. Doğru bilinen yanlışların yapılmaması için vatandaşa hizmet veriyorum. Kuşların bakımına dikkat ettiğimiz gibi diğer hayvanlarında bakımına dikkat etmemiz gerekiyor. Kedi ve köpeklerde insanların odak noktası olmuş durumda. İnsanlar yalnızlığını kuş, kedi ve köpek ile atıyor. Enerjileri oldukça yüksek olduğu için hayvanların bakımını yaparken bile insanlar mutlu oluyor. En çok rağbet gören evcil hayvan kedi. Kuşlarda da muhabbet kuşları tercih ediliyor.” İfadelerini kullandı.

Elazığ’ın o lezzeti yemek yarışmalarına konu oldu! Elazığ’ın o lezzeti yemek yarışmalarına konu oldu!

En kaliteli ürünler kullanılmalı

Evcil hayvanların kışlık bakımlarına oldukça dikkat etmemiz gerekiyor diyen Petshop işletmecisi Fatih Gürbüz “Kaliteli ve protein açısından daha zengin besinler verilmeli. Serilerde en kaliteli ürünler kullanılmalı. Kaliteli ve kapalı ürünler olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Yaş mamayı kedilerde tavsiye etmiyorum. İç parazit ve bağımlılık yaratıyor. On günde bir defa yaş mama verilebilir.” Şeklinde konuşarak evcil hayvanların bakımı hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Editör: Büşra Sarıkaya