“Kimsenin olmadığı yapılarda neden elektrik israf edilir?” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“Kimsenin olmadığı yapılarda neden elektrik israf edilir?”

Bu haber 27 Kasım 2020 - 13:49 'de eklendi.

Kamu Sağlık- Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, hâli hazırda TOKİ tarafından yapımları devam eden ve henüz pek kimsenin oturmadığı deprem konutlarının neden sürekli elektriklerinin yanmakta olduğunu sorguladı. Başkan Karataş,  boşa yanan elektriğin kullanım bedelinin vatandaşların vergileriyle ödeneceğini ve enerji verimliği açısından bu durumun sorunlu olduğunu öne sürdü.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Kamu Sağlık- Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, sadece temsil ettiği camianın sesi olmakla kalmıyor bir de ilimizde gördüğü eksiklikleri sorguluyor. Bu konuda sosyal medya hesapları üzerinden bir paylaşımda bulunan Başkan Karataş, TOKİ konutlarında neden boşa elektrik israfı yapıldığını sorguladı.

BOŞ DAİRELERİN IŞIKLARI NEDEN YANAR?

Başkan Karataş; “Bu boş dairelerin elektrik faturaları vatandaşın vergileriyle ödenecek! Fotoğraflarda gördüğünüz daireler Abdullahpaşa Mahallesi’nde yapılan TOKİ daireleri. Takdir edersiniz ki hepsi de boş ve hâlâ inşaat halinde. Ama gördüğünüz gibi bütün boş dairelerin ışıkları içerisinde insanlar varmış gibi haftalardır yanıyor. Sayın Valimizin bu konuda gereğini yapmasını bekliyoruz!” dedi.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.