Bakan Göktaş evlilik fonundaki son verileri açıkladı Bakan Göktaş evlilik fonundaki son verileri açıkladı

AFAD’ın web sitesinde yer alan bilgilere göre, ilk deprem saat 23.23’te yerin 15,60 kilometre derinliğinde 4,1 büyüklüğünde gerçekleşti. Bu depremden yaklaşık 5 dakika sonra aynı noktada yerin 7,72 kilometre derinliğinde 3,7 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleşti.

Bu akşam da ilçeye bağlı Cemallı köyü merkezli meydana gelen depremler Gümüşhane kent merkezinde çok fazla hissedilmezken, Kelkit ilçesinde oldukça etkili bir şekilde hissedildiği öğrenildi.

Gümüşhane Valisi açıklama yaptı!

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, depremlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, herhangi bir olumsuz durum ihbarı almadıklarını ve görevli personellerin sahada tarama faaliyeti yaptığını belirterek, tüm Gümüşhanelilere geçmiş olsun dileklerini ifade etti.

24 saatte 29 deprem

Diğer yandan, Kelkit ilçesi merkezli dün gece gerçekleşen 4,3 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar devam ederken, il genelinde son 24 saatte 29 deprem kaydı gerçekleşmişti.

Prof. Dr. Naci Görür depremleri değerlendirdi

Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaşanan depremlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Görür yaptığı değerlendirmede Yedisu fayına dikkat çekerek şunları söyledi; “Arkadaşlarım Gümüşhane’de olan depremleri merak ediyorlar. Biri dün gece öbürü bu akşam oldu. Dün olanı Yeşilyurt-Kelkit’te (4,3), bu akşamki ise Cemalli-Kelkit’te oldu (4,0). Her iki deprem de Kuzey Anadolu Fayından Yeşilyurt- Olur arasında uzanan Dumanlı Fay Zonu içerisinde. Depremler küçük ama Erzincan-Bingöl arasında deprem beklediğimiz Yedisu Fayına belirli ölçüde stres yükleyebilir, sevgiyle”

Editör: Ferzan AYDAR