KAYIPLAR AYIPLAR « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

KAYIPLAR AYIPLAR

Bu haber 09 Aralık 2019 - 8:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fikir Günlüğü

AK Parti’deki oy kaybı, buna karşılık muhalefet partilerinde başta da Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere oy artışı artık objektif araştırma şirketlerinin yaptığı anketlerle bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı.

İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu, Erdoğan’a karşı çok güçlü bir alternatif oldu. Muharrem İnce’den sonra muhalefet ciddi bir mevzii daha kazandı. Dürüst ve çalışkan İmamoğlu’nun, tecrübeli ve halk adamı Mansur’un her gün bir başka yolsuzluğu gün yüzüne çıkardığına basından tanık oluyoruz.

Cumhurbaşkanlığı sistemi işlemiyor. Parlamenter rejim bundan iyiydi. Bakanların halkla bağlantısı kesildi. Halka karşı sorumlu değiller, memur gibi atanıyorlar. Milletin vekillerinin yetkisi yok, mecliste parmak indir-parmak kaldır…

AK Parti’nin üye sayısında büyük düşüş yaşanıyor. Üst düzey yetkililer bu kaybı ölen üyelere bağlıyor.

Bir kısım üyenin ölüm dolayısıyla üyelikten çıktığı doğru ama demek ki yerine gelen yok. Öte yandan muhalefet partilerinin üyelerinde de ölüm dolayısıyla eksilmeler oluyor ama toplam üye sayılarında artış var.

AK Parti’deki kan kaybının yaşanan ekonomik krizle elbette ilişkisi büyük olsa da halk asıl FETÖ konusunda tutarsızlıktan yakınıyor.

Dürüstlük ve mertlik konusunda hassas bir milletiz.

Hain FETÖ kalkışması sırasında nöbet tutmanın ötesinde canını veren kitleler, FETÖ hainlerinden, özellikle de üst düzey olanlarının, zengin olanlarının ve de politikacılarla haşır neşir olanlarının salıverilmesinden, aklanmasından rahatsız. Gariban bankadan para göndermiş içerde sürünüyor…

Hele üniversitelerden adliyeye, askeriyeden maliyeye, dışişlerinden emniyete kadar her yeri sarmış bu ahtapotun Ak Parti içinde olmadığı masalına inanan hiç kalmadı.

Bugüne değin tek bir öngörüsü doğru çıkmamış, konuşmaktan başka hiçbir işe yaramayan B.A.’nın devletimizin en üst kademesine danışman yapılması da olaya tuz biber ekti. Suikast yalanıyla düzmece Ergenekon davalarını destekleyen ve toplum nazarında itibarı sıfıra düşmüş bu ve bunun gibi demogog parazitlere, fikri homoseksüellere iade-i itibar edilmesi, birçok parti seçmen ve üyesinin tepkisini çekiyor.

Sayın Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük kara deliklerinden olan Şehir Hastaneleri hakkındaki sözleri de itiraf niteliğinde. Bu kara delikler ekonominin bütün artık değerlerini sülük gibi emiyor. Başarısızlığı itiraf ederken Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki “zarar ederse etsin, hizmet veriyor ya!”

Oysa yirmide bir maliyetle aynı hizmet zaten veriliyordu.

Elazığ’ın kapatılan iki hastanesinin yatak kapasitesi bin civarındaydı. Yeni yapılan Şehir Hastanesi’nin yatak kapasitesi de hemen hemen aynı.

Her ay onlarca trilyon gidiyor ve onlarca yıl boyunca merkezi yurt dışı olan bir şirkete gitmeye devam edecek.

Bu FETÖ projesi hayata geçirilirken hiç düşünülmedi mi?

Ders alınmadığı belli.

Ayıp!

Başka tarikat ve cemaatlerin devlet içinde örgütlenmesine de kayıtsız kalındığını kamuoyundan takip ediyoruz. İleride yeni FETÖ’ler, METÖ’ler olacak! Sayın Soylu terörle mücadeleyi övünerek anlatırken, kaleyi içerden yıkan silahsız terörü bilemiyor sanki!

 

Arabada sigara içmek yasaklandı. İyi oldu. Özgürlükle falan ilgisi yok, kendi arabanda da olsa içme bu zehiri!

Peki yüzbinlerce kişinin soluduğu havayı kirleten fabrika bacalarına filtre takılmasına gelince?

Kamuoyu tepkisi olmasaydı o filtrelerin takılması mümkün olmayacaktı. Sayın Cumhurbaşkanı kendi yasasını veto etti!

Halk bu çelişkileri görmüyor mu?

Cibuti adlı ülkeye camii yaptık. Helal hoş olsun. Takva sahibi Müslümanlar gönüllerince ibadet etsin.

Ya trilyonlarca masrafla özel uçakla gidilip açılış yapmak? İslam’ın alçak gönüllülüğüne ve israfı haram sayan felsefesine uyuyor mu?

Yahu ayıp değil mi?

Muhalefetin tecrübeli ismi Faik Öztrak, son günlerde ekonomi üzerinde tutarlı ve aklı başında konuşmalar yapıyor. Kendi uzmanlık alanında önemli bir “karşıt görüş” boşluğunu dolduruyor.

Evet, karşıt görüş boşluğu var. Televizyon, radyo kanal çokluğuna bakmayın!

Medya “uzmancık”lardan geçilmiyor. Hepsi iktidar partisinin ne kadar doğru yaptığını anlatmakla, yağ çekmekte birbiriyle yarışıyor. Birini dinlesen yeter. Çünkü yüzler farklı ama ağızlar hep aynı.

Kulaklarına ne fısıldanmışsa onu söylüyorlar. Sahibinin sesi…

Uzmanlıklar faso fiso, boşa zaman, boşa elektrik sarfı.

Bu yağdanlık ortamında Faik Öztrak çıkmış, iktidarın cevap verebilmekte zorlandığı ekonomik gerçekleri kavgaya kaçmadan, makul ve sakin bir dille anlatıyor.

Bu bilge kişiyi Kemal Derviş ile işbirliği yapmakla suçluyorlar. Kemal Derviş’i de 2001 krizinin baş aktörü olmakla.

Efendim, kriz algısı yaratıyorlarmış!

Yahu insaf!

İşçi çıkaran, işletmesine kilit vuran, iflas eden, alacağını alamayan, borcunu ödeyemeyenler artmadı mı? Ödenmeyen senetler, karşılıksız çekler patlamadı mı?

İşsizlik, Ak Parti’nin iktidarı devraldığı döneme göre tam yüzde yüz artmadı mı?

Asıl siz, kriz yokmuş algısı yaratmaya uğraşıyorsunuz. Halkın sesi değilsiniz, halkı kandırmaya çalışıyorsunuz!

Bu kadar yalanı nereden buluyorsunuz?

Böyle yalakalık bir kısım yerel medyada bile yok!

Kemal Derviş, Dünya Bankasının en başarılı uzmanı. Türkiye’yi 2001 krizinden o çıkardı. Ak Parti onun düze çıkardığı ekonomiyi devraldı, hazıra kondu.

Hem Öztrak, Derviş’le görüşse ne olur, görüşmese ne olur?

Geçiniz.

Artık delikli bohça çaput tutamıyor.

Halk uyanıyor, oylar düşüyor…

 

 

 

 

 

 

Akın Eraslan Balcı
Akın Eraslan Balcıakineraslanbalci@elazigfirat.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.