Kars İl Jandarma Komutanlığı’nca uyuşturucu madde ve kaçak sigara ticareti yaparak vatandaşların sağlığını tehlikeye atan kişilere darbe vurdu.

Erzurum'da İkinci OSB’deki büyük yatırıma 4 yılda 3 milyar TL harcanacak Erzurum'da İkinci OSB’deki büyük yatırıma 4 yılda 3 milyar TL harcanacak

Jandarma ekiplerince yapılan çalışmalarda Harakani Devlet Hastanesi önünde durdurulan araçta ve araç içerisinde bulunan M.D., Ö.A. ve L.K. isimli şahısların üzerinde yapılan kontrol sonucunda, 15 gram metamfetamin, 56 Lyrica isimli uyuşturucu hap, 1 adet uyuşturucu madde kullanmaya yarayan aparat ele geçirerek muhafaza altına aldı.

Çok sayıda kaçak sigara ele geçirildi

Akçay Jandarma Karakol Komutanlığı yol kontrol ve arama noktasında şüphe üzerine durdurulan C.T.’nin sevk ve idaresindeki araçta çay ve tütün tespit köpeği “Şıra” ile yapılan kontrol sonucunda, 28 paket Camel, 50 paket Parlıament, 30 paket Malbora, 30 paket Malbora Mentol, 20 paket Captain Black, 10 paket Kent olmak üzere, toplam 168 paket) kaçak sigara ele geçirilirken her 2 olayla ilgili şüpheli 4 kişi gözaltına alındı. Şüpheli 4 kişinin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.