Bunu yaparken yerel idarecileri de eleştiren Başkan Sadıkoğlu; Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bilbordlara “Bu şehrin ışıklarını hep beraber yakacağız” sloganı üzerinden eleştirmeyi de ihmal etmedi.

Hakkari'de kış uykusuna yatmayan ayı şantiyeye girdi Hakkari'de kış uykusuna yatmayan ayı şantiyeye girdi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Oğuzhan Ata Sadıkoğlu; gerek iş dünyasının gerekse de esnafın sorunlarını yüksek perdeden dillendiren bir isim. Geçtiğimiz aylarda da deprem bölgelerinde mücbir sebep süresinin uzatılması gerektiğini ifade etmiş ve çeşitli girişimleri ile şehri Malatya’da mücbir sebep süresinin uzatılmasına da katkı sağlamıştı. Geçtiğimiz akşam ise sosyal medya hesaplarından Malatya’nın bir zamanlar en işlek noktası olan muhitlerinden birinin şimdiler de ise karanlığa teslim olmasını eleştiren Başkan Sadıkoğlu; bu eleştiri sırasında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan bilbordlara da dikkat çekmeyi ihmal etmedi.

Sadıkoğlu: Bu şehrin insanı bu umursamazlığı hak etmiyor

Sadıkoğlu paylaşımında; “Malatya’yı karanlığa mahkûm ettiler! Şehrin ara sokakları bir yana ana caddeleri dahi zifiri karanlık. Bu şehrin insanı aylardır devam eden bu umursamazlığı hak etmiyor. Algıyı, kişisel rantlarınızı, seçim çalışmanızı bir kenara bırakıp memleketin sorunlarına odaklanın” ifadelerine yer verdi.

“Şehrin ışıklarını hep beraber yakacağız diyenler, karanlığın içerisinde insanları boğdular”

Bulunduğu alandan bir de video çeken Sadıkoğlu video içinde de bir takım serzenişlerde bulunarak; “Burası Milli Egemenlik yani yukarı Emeksiz dediğimiz ana caddemiz ana arterimiz. Bu şehrin karanlık sokaklarında bir tek açık olan iş yerlerinin ışığı bir de araç ışığından hariç bir tane lamba ve aydınlatma göremiyoruz. Özellikle bilbordlarda “Şehrin ışıklarını hep beraber yakacağız” diyenler şehrin ana merkezinde bile karanlığın içerisinde insanları boğdular. Şu şehirde gece yarısı vardiyadan gelen bir kadının özellikle bu caddeden nasıl geçeceğini hiçbir şekilde ifade edemezler. Üstelik bunu vicdan da kabul etmez” dedi.

“Her şeyi düzelttik algısı yapanlar, sekiz aydır ışıklandırma yapmadı”

Açıklamasını sürdüren Sadıkoğlu; “Burası ana arter bir de ara sokakları düşünün! İnsanların evine ne şekilde gideceğinin muhasebesini siz yapın. Korumalarla dolaşanlar bunu bilmezler. Her şeyi düzelttik algısı yapanlar daha bugün 8 aydır ışıklandırma ile ilgili bile bir çaba göstermemişler. Geleni gideni süslü caddeler de gezdirerek, bu şehir düzelmez. Bu depremden sonra çivi çakmadınız ve çakmamaya da devam ediyorsunuz. İşte buradaki ışıklandırma da bunun en bariz örneği” ifadelerini kullandı.

“Şirin baba rolüne soyunanlar; algı ve seçim çalışmalarını boş verin! Memleketi ayağa kaldırın!”

Algı ve seçim çalışması dışında yapılacaklar olduğuna vurgu yapan Sadıkoğlu; “Algı ve süslemeler ile bugüne kadar şehirde 40 kişi gezerken şimdiler de sadece iki ya da 3 kişi gezerek şehirde Şirin Baba rolüne de soyunmayın! En basit ışıklandırmayı yapamayanlar, biz olmazsak bu şehir ayağa kalkamaz diyorsunuz. Bir ışıklandırmayı yapamıyorsunuz. Sekiz ay geçmiş. Algıyı ve seçim çalışması yapmayı boş verin! Kişisel rantlarınızı boş verin! Memleketi ayağa kaldırın, kaldırmadığınız her süreçte elimiz yakanızda olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: İrem Ancil