Haber: Kübra TÜRKAN

Bilindiği üzere Elazığ son 3 yılda 3 büyük deprem birden yaşadı ve birçok yer bilimci bir sonraki büyük depremin Bingöl mevkiinde olabileceğine dikkat çekti.

Başkan Akbaba, afetler karşısında ilçesini hazırlıyor

Karakoçan şüphesiz Bingöl depreminden etkileneceği için Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, Karakoçan ilçesini dönüştürmek noktasında yoğun bir çaba sarf etmeye başladı. Gerek ilçedeki güvensiz yapıların güvenli hale getirilmesinden tutun da ilçeye TOKİ konutları kazandırılması noktasında son derece sağlıklı adımlar attı. Geçtiğimiz günlerde de Başkan Akbaba; “AFAD İl Müdürümüz Osman Pıhtılı ile yaptığımız protokol sonucu ilk etapta Belediye Personellerimizden 10 kişilik bir ekiple ‘Karakoçan Belediyesi Arama Kurtarma Birimi’ kuruyoruz” diyerek ilçede arama kurtarma ekibi oluşturacaklarını da aktardı.

Afetlerle koordineli bir şekilde baş etmek mümkün!

Başkan Akbaba’nın afetle yüzleşmeden aldığı bu sağlıklı ve önleyici önlemler; afet bölgesinde yerel yönetimlerde söz sahibi olan bütün bireylerce örnek alınmalı! Şüphesiz bu son derece faydalı olacaktır. O zaman afetler karşısında bocalamadan ve çaresiz kalmadan afetlerle çok daha koordineli baş edebiliriz.