AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı olan Dr. Abdullah Karadağ; FHGC Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Dr. Karadağ; kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalarından bahsetti.

“Hem kentsel hem de kırsal dönüşüm üzerine çalışmalar yapacağım”

Ziyaret sırasında kısaca kendini tanıtan Dr. Karadağ; “1977’de Elazığ ‘da doğdum. Kamu yönetimi alanında lisans eğitimi bitirdikten sonra Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yerel Yönetimler alanında yüksek lisansını tamamladım. Kentleşme ve Şehircilik alanı üzerine İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde Doktoramı da tamamladım. Kentsel dönüşüm uzmanıyım. Kentsel Dönüşüm Vakfı Mütevelli Heyeti üyesiyim ve Kentsel Dönüşüm Vakfı’nın Doğu Anadolu Temsilciliğini de yapmaktayım. Rabbim bize Elazığ’da hizmet etmeyi nasip ederse hem kentsel hem de kırsal dönüşüm üzerine faaliyetler yapacağız. Çünkü kentsel dönüşüm Elazığ’ın muzdarip olduğu bir alan. Bu sorunu da bire bir soluyarak yaşıyoruz” dedi.

Elazığ’da trafik kazası: 4 yaralı Elazığ’da trafik kazası: 4 yaralı

“Elazığ’ın parası elazığ’da kalmalı”

Kentsel dönüşüm çalışmalarında kamu- özel işbirliğinin sağlanması gerektiğini aktaran Dr. Karadağ; “Kentsel dönüşüm çalışmalarını kamu özel ortaklığı ve dış finans kaynakları ile çözeceğiz. Özellikle; Nailbey, Kültür ve İzzetpaşa mahallelerinde kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Bunları yaparken kamu- özel ortaklığı söz konusu olacak ama iş yaptığımız kişiler; Elazığlı müteahhitlerden olacak.  Müteahhitlerimizin bütün malzemelerini de Elazığlı esnaftan almasını şart koşacağız. Biz bir çiviyi dâhi, başka şehirden getirilmesin diyeceğiz. Ekiplerde Elazığ’dan olacak. Eğer bir takım eksiklikler olursa; o zaman buna dair bir çözüm üreteceğiz. Yani Elazığ’ın parası Elazığ’da kalacak hem vatandaş hem de Elazığ’daki esnaf kazansın istiyoruz. Kentsel dönüşüm Elazığ için bir beka meselesidir” dedi. Başkan Erdem de; Dr. Karadağ’a çıktığı yolda başarılar diledi.