Kaplan, örgütü istediği sürece görevini sürdürmek istiyor! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Kaplan, örgütü istediği sürece görevini sürdürmek istiyor!

Bu haber 06 Kasım 2019 - 19:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genel Merkezi tarafından istifası istendiği iddia edilen CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, partilerine kazandırdıkları yeni binalarında bir basın açıklaması yaparak görevinin başında olduğunun mesajını net bir şekilde gösterdi. Açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Kaplan’a kongre süreciniz başladı yeniden aday olmayı düşünüyor musunuz ve bu konuda açıklamanızı ne zaman yapacaksınız?  Şeklinde bir soru yönelttik. Başkan Kaplan, “Örgütümün isteği önemlidir” diyerek örgüt istediği sürece görevini devam ettirmek istediğini de ifade etti.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Genel Merkezi tarafından istifası istendiği iddia edilen CHP İl Başkanı Zeki Kaplan dün partilerine kazandırdıkları yeni binalarında bir basın açıklaması yaparak hakkında çıkan iddiaları yalandı. Ayrıca Başkan Kaplan, yeni parti binaları ile ilgili bilgiler vererek, yeni binalarda partililer ve Elazığlılara hizmet edecek olmanın kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

“ESKİ BİNAMIZIN ÖMRÜ DOLMUŞTU!”

Başkan Kaplan, “Bugün burada Cumhuriyet Halk Partimizin yeni binasında, binamızın resmi açılısından önce partilerimizle bir araya gelerek basın mensuplarımıza açıklama yapmak istedik. 1980 yılından bu yana yaklaşık 40 yıldır kullanmakta olduğumuz parti binamızın ömrü dolmuştu.  Vatandaşlarımıza hizmet vermek konusunda sıkıntı yaşadığımızı aktardık. Bunun üzerine Sayın Genel Başkanımız Elazığ’a yeni bir parti binası kazandırılması hususunda gerekli talimatları verdi. Dönemin Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Haluk Koç ve bugün Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Bülent Kuşoğlu’nun destekleri ile partimize ve partililerimize yakışan son derece kullanışlı yeni parti binamızı Elazığ’a ve Elazığlı vatandaşlarımıza kazandırmış bulunmaktayız. Parti binamızı hiç kimseden bir kuruş yardım almadan tamamen Genel Merkezimizin göndermiş olduğu; kaynak ile partililerimize burayı kazandırmış bulunmaktayız” dedi.

KAPLAN, EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Sözlerine devam eden Başkan Kaplan, “Elazığ İl Örgütü olarak; Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere bu binanın partimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda yeni parti binamız içerisinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Ancak bu binanın şu nezih şekli almasının mimarı Sayın Bülent Altaş’tır. Kendisine yapmış olduğu hizmetlerden  dolayı teşekkür ederim. Son derece özverili bir şekilde, kendi malıymış gibi Bülent bey çalışarak bize bu şekliyle kazandırmış oldu. Örgütüm adına kendilerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KAPLAN, PARTİ DİSİPLİNİ DIŞINA ÇIKANLARA SİTEM ETTİ

Yaklaşık on gündür kamuoyunda genel merkezi tarafından istifası istendiğine yönelik çıkan iddialara da cevap veren Kaplan,  “Yaklaşık on gündür vatandaşımızı meşgul eden bazı konular gündemde. Bununla ilgili Elazığlı hemşehrilerimizi, partililerimizi, il yöneticilerimizi, ilçe yöneticilerimizi, örgütlerimizi ve basınımızı bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapma gereği duydum. Geçtiğimiz günlerde şahsım ve örgütüm hakkında genel merkezimiz tarafından istifamızın istendiği ve görevden alındığımıza dair haberler çıktı. İl Başkanları olarak;  bizler Sayın Genel Başkanımızı ve partililerimizi temsil etmekteyiz. Bu zamana kadar büyük sorumluluk, ciddiyetle ve partimizin tüzüğüne uygun hareket ettik. Bugüne kadar sorumluluk içerisinde hareket ettik. İstikametimiz hep Cumhuriyet Halk  Partimizin tüzüğüne uygun oldu hep bu doğrultuda hareket ettik. İstikametimizi ve yönümüzü her zaman partimizin disiplininden aldık. Tüm parti yöneticilerimizi de bu sorumluluk üzerine hareket etmeye davet ediyoruz” diyerek parti disiplini dışına çıkanlara gönderme yaptı.

KAPLAN: BEN VE ÖRGÜTÜM GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ!

Sözlerini sürdüren Kaplan, “41 yıl aradan sona bizlere Elazığ ilinde CHP’den Elazığ Milletvekili çıkarma mutluluğunu yaşatan aziz Elazığ halkına ve bize bu mutluluğu yaşatan özverili şekilde yaşatan örgütlerime minnetlerimi bildiriyorum. Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapmaktan kişisel çıkar ve menfaatlerden uzak durmayı hatta bunlar elimin tersiyle iterek dava adamı olmayı gerektirir. Kamuoyundaki gerçekleri yansıtmayan tüm söylemlere rağmen CHP il Başkanı ve Örgütleri olarak görevimizin başında olduğumuzu duyurmak istiyorum” diyerek açıklamasını tamamladı. Sonrasında ise Kaplan, basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

KAPLAN: NE MEKTUBU? ÖVÜLEN ADAM; GÖREVDEN ALINACAK DURUMA GELDİYSE ŞAŞIRTICI!***

CHP Genel Merkezine sizi öven hatta sizin yazdırdığınız iddia edilen bir mektup gitmiş sizin böyle bir mektuptan haberiniz var mı? Şeklindeki soruyu yanıtlayan Kaplan, “Ne mektubu? “ diyerek herkesi güldürdü. “O konuda bilgim yok ama maalesef Türkiye’de kısmı da olsa hakkımızda çok mektup gitmekte.  O mektubu getirin ben de göreyim bakalım beni kim övmüş. Övülen bir adam görevden alınacak duruma geldiyse bu da şaşırtıcı. Bu konuda bilgim yok. Tüm dedikodulara rağmen genel merkez nezdinde bir kişi çıkarak Zeki Kaplan biz hakkında bir yazı yazdı diyemez söylesem ağzım var dilim var direk söylerim” dedi.

KAPLAN, NET TARİH VERMEDİ!

Parti binanızın resmi açılışı ne zaman yapılacak? Şeklindeki soruları da yanıtlayan Kaplan, “Genel Merkezimizle görüşme aşamasındayız. Programı uygun olursa kendisini davet etmek istiyoruz. Kendisi uygun olmazsa genel merkez yöneticilerimizden gelenler olacak. Gönlümüzde Sayın İmamoğlu da var. Ama kongre süreçleri başladığı için herkes kendi telaşında. İnşallah sağlıklı bir kongre süreci yaşayacağız. Hem Elazığ’da hem de Türkiye genelinde partililerimizin huzur ve barış içerisinde kimsenin ötekileştirilmediği bir süreci yaşayacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

“ÖRGÜTÜM ADAY YAPARSA, ADAY OLURUM”***

Kongre sürecine girdiğini söylediniz, istifa söylemlerini de yalanladınız peki siz ne zaman adaylığınız açıklayacaksınız? Dememiz üzerine de Kaplan, “Aday olmak herkesin en doğal hakkıdır. Şu anda görevimin başındayım. Kongre süreçlerinin de adaylık süreçlerinin de ne zaman olacağını çok iyi biliyorum. Uzun süredir partimin içerisindeyim. Bir kişi ben adayım demez, onu adaylaştıran örgütleridir. Eğer benim örgütüm benim aday olmam hususunda görüşleri varsa beraber çalışma istekleri varsa onlar aday yaparsa adaylığımı açıklarım. Sağ olsunlar örgütümüz şimdi bir bütünlük içerisinde çalışmalarımızı da sürdüreceğiz. Bundan sonra yapacaklarımız da yaptıklarımızın teminatı olacaktır. İlçe teşkilatlarımıza da bina almak yada güzel yerlerde binalar kiralamak istiyoruz. Örgütlerimiz rahat bir ortamda çalışsın istemekteyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.