Kanal Fırat’tan,  gazetemize nezaket ziyareti « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Kanal Fırat’tan,  gazetemize nezaket ziyareti

Bu haber 12 Eylül 2019 - 16:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Akbıyık ve Kanal Fırat Haber Spikeri Furkan Dilaver, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen mesai arkadaşımız Songül Dursun’un yeni görevini tebrik etmek adına gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirdi.  Ziyaret sırasında Akbıyık, Elazığ yerel medyasının güçlü olduğunu ve Türkiye geneli sıralamada ilk beşin içinde yer aldığını kaydederek, yerel basının şehir için bir kazanım olduğunu ifade etti.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Akbıyık ve Kanal Fırat Haber Spikeri Furkan Dilaver dün Gazetemiz Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen mesai arkadaşımız Songül Dursun’un yeni görevini tebrik etmek için gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Akbıyık ve Dilaver’i, Gazetemiz Ortaklarından aynı zamanda Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Deniz Aslan ve Gazetemiz Genel Koordinatörü Hikmet Gökçe Güray ağırladı.  Aslan ve Güray, Akbıyık ve Dilaver’e nezaketlerinden dolayı teşekkür etti. Keyifli bir sohbetin hakim olduğu ziyarette Akbıyık, ilimiz medyasına yönelikte önemli bilgiler verdi.

“FIRAT GAZETESİ CAMİAMIZA GÜZEL KATKILAR SUNUYOR ”

Akbıyık, “Fırat gazetesi Elazığ’ın sorunları ile ilgilenerek, yaptığı haberler ile kamuoyunu aydınlatıyor. Bu manada ilimizin basın camiasına güzel katkılar sunan çabalarından ötürü Fırat gazetesini tebrik ediyor. Başarılar devamını diliyoruz” dedi. Ziyaret sırasında Elazığ’da televizyonculuk desek bize neler söyler siniz? Şeklindeki sorumuzu da yanıtlayan Akbıyık, “ Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcılığı görevimden dolayı da Türkiye’deki televizyonların genel durumunu da yakından takip ediyoruz. Elazığ yerel televizyonlar açısından son derece şanlı illerden biri. İlimizde iki yerel televizyon var. Yerel televizyonların her ikisi de Elazığ kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor. En büyük şansımızda bu” dedi.

“ELAZIĞ BASINI İLKELERİNE DİKKAT EDİYOR!”

Yerel medyanın etkisinden de bahseden Akbıyık, “Yerel medya Elazığ’ın sorunlarının çözülmesinde ve kentin tanıtımı noktasında ciddi görev üstleniyorlar. Yapılan programlar ile Elazığ’ımızın birliğini, beraberliğini, bütünlüğünü ve kardeşliğini sağlıyoruz. Genelde Elazığ tüm basın yayın organları ile her zaman devletinin, milletinin ve halkının yanında olduğunu da gösteriyor. Yayın yaparken de bu ilkelere özellikle de çok dikkat ediliyor. Lakin son zamanlarda özellikle televizyonculuk sektöründe ekonomik olarak zorluklar yaşanıyor. İki ay zarfında Türkiye genelinde 15 yerel televizyon  birden kapandı. Bölgemize baktığımızda da Elazığ’dan sonra diğer illerde uydudan yayın yapan yerel televizyon kanalı yok. Tunceli, Bingöl, Muş gibi illerde yok. Televizyonculuk en sıkıntılı sektörlerden biri. Uydu giderleri, personel giderleri son derece yüksek. Teknolojiye ayak uydurmak zorunda olduğu içinde ciddi masraflı” dedi.

“YEREL BASIN ŞEHİR İÇİN KAZANÇTIR”

Elazığ basının Elazığ’ın gelişmesinde ve büyümesinde ciddi bir rolü olduğunu aktaran Akbıyık, “Basın zaman zaman yaptığı haberlerle şehri yönetenlere de yön veriyor. Bu nedenle şehir içinde bir kazanç olduğuna inanıyorum” dedi. Elazığ basınını peki genel olarak hangi noktada görüyorsunuz? Buna da biraz açıklık getirir misiniz? Dediğimizde de sorumuzu yanıtsız bırakmayan Akbıyık, “Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan yerel ilk dört gazeteden biri olan Turan gazetesi ilimize ait. Anadolu Yayıncılar Derneğindeki görevimden dolayı hemen hemen bütün illerimizi gezdik. Elazığ basının Türkiye genelinde ilk beşte yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Kalitesi, personeli ve teknolojiyi kullanması ile bu böyle. Çok iyi bir durumda. Televizyonumuza diğer illerden misafirler geldiğimizde bunları bizzat onlardan da duymaktayız. Yazılı basınında ofset baskı eksikliği var” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.