Seçim çalışmalarına devam eden Elazığ İYİ Parti Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez, Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci’yi ziyaret etti. Daha önce 2 bin endüstriyel atık malzemeden yaptığı Atatürk portresi ile gündeme gelen Keçeci’nin, atık malzemelerden yaptığı sanat eserlerini ilgi ile inceleyen Sönmez, sanata ve sanatçıya değer verilmeyen toplumların geri kalmış toplumlar olduğunu vurguladı.

Ziyarette yaptığı eserler ile görenleri hayrette bırakan Keçeci, Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği değere değinerek “Atatürk iyi bir lider aynı zamanda iyi bir sanatçıydı.” dedi.

Sönmez sebze halini ziyaret ederek esnafla bir araya geldi

Seçim çalışmaları kapsamında birçok alanda esnafla bir araya gelen İYİ Parti Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez, Elazığ Sebze Halini ziyaret etti. Yaptığı ziyaretler esnasında esnafın sorunlarını dinleyen ve çözümüne yönelik stratejler geliştiren Sönmez, “Esnafımızın mahallesi yada bulunduğu yer fark etmiyor. Bildiğim tek şey varsa bu şehirde her sokakta her mahallede her cadde de bulunan tüm esnaflarımız mağdur ediliyor. Ekonomi esnaflarımızın belini bükmüş durumda. Bu kardeşlerimiz akşam evlerine ekmek götürmekte zorluk çekerken Saray Hükümeti bolluk içinde yaşıyor. Burdan söz veriyoruz biz garibanın yanında olacağız, biz emekçinin yanında olacağız.” ifadelerine yer verdi.