Seçime son günler kala gündeme dair değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez, “Muharrem Bey’in adaylıktan çekilmesine bir şey demiyorum ancak biz ahlaklı siyasetten yanayız kişilerin özel hayatı üzerinden vurulmasını, bel altı vurulmasına karşıyız.” ifadelerine yer verdi. 

Açıklamalarının devamında vatandaşın sorunlarına değinen Milletvekili Adayı Sönmez;  “Resmi kurumlara yapılan ziyaretlerimiz ve seçim çalışmalarımız aynı yoğunlukla devam ediyor. Bugün bir çok kurumu arkadaşlarımızla birlikte beraber gezdik. Üniversitenin çeşitli fakültelerine gittik. Devlet su işlerine gittik arkadaşlarım başka kurumlara gittiler. Gittiğimiz her yerde büyük bir teveccüh gördük. İnsanlarımız artık 21 yıldır kutuplaştırılmış, vatandaşı bölen, ayıran siyasetten bıkmış durumda. Vatandaş kavga istemiyor. Vatandaş barışık bir siyaset istiyor, adil bir devlet istiyor, adil bir bölüşüm istiyor. İşçisiyle memuru arasında ayrım yapan bir siyaset istemiyor. Personel barışını bozacak şekilde tasarruflar istemiyor. İnsanlarımız enflasyonun indirilmesini istiyor. Üniversitedeki hocalarımız özellikle belediyenin yapılacak işlerde kendilerine danışılmasını istiyor. Yapılacak olan Deprem konutları için mutlaka üniversiteden görüş alması gerektiğini ellerinde ki deprem haritasına göre konutların yapılması gerektiğini söylüyorlar bizde burada onların tercümanıyız.

Sönmez, “Bel altı siyasetine karşıyız”

Bana Muharrem İnce’yle ilgili soruyorsunuz ben Muharrem Bey’in adaylıktan çekilmesine bir şey demiyorum ancak biz ahlaklı siyasetten yanayız kişilerin özel hayatı üzerinden vurulmasını, bel altı vurulmasına karşıyız. Dolayısıyla siyasetin bu şekilde yapılmaması lazım. Özel hayatları hedef alarak yapılan bir siyaset, siyaseti çürütür ve Türkiye’de proje siyasetinin önünü tıkar” ifadelerine yer verdi.

Parçikan Vakfı’ndan yoğun katılım

Yapılan açıklama sonrası çalışmalarına devam eden İYİ Parti teşkilatı Parçikan Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını, Fırat Üniversitesini, Hayvan Hastanesini ziyarette bulundular.

Parçikan Vakfının yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda Elazığ İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı İrfan Sönmez ve dernek üyeleri arasında keyifli bir sohbet gerçekleştirildi. İrfan Sönmez ile görüş alışverişinde bulunan Perçikan Vakıf üyeleri ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.