Pençe-Kilit Harekatı’ndan şehit olan Elazığlı Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan’ın naaşı memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Kemal Aslan için İmam-ı Azam Camisi’nde düzenlenen  cenaze namazı törenine CHP ve İYİ Parti Genel Merkezi tarafından çelenk gönderildi. CHP ve İYİ Parti Genel Merkezi tarafından gönderilen çelenk alandan çıkartılarak çöp konteynerine atıldı. İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Habip Yaşar konu ile ilgili açıklama yaptı.

“Bu münferit olay şehidimizin değerli ailesi ve yakınlarının bir tepkisi neticesinde oluşmamıştır”

İl Başkanı yaşar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde hain terör örgütüyle çıkan çatışmada şehit olan Elazığlı hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan cenaze merasiminin ardından ilimizde toprağa verildi. Cenaze merasimi esnasında basına yansıyan görüntülerde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in çelengi tören alanında yere indirilmiştir. Meydana gelen bu münferit olay şehidimizin değerli ailesi ve yakınlarının bir tepkisi neticesinde oluşmamıştır. Şehit cenazeleri; milletimizin her bir ferdinin omuz omuza verdiği, ele ele tutunduğu, aynı tabuta sırt verdiği, bu acı günlerde daha da kenetlendiği en zor günlerimizdir. Bu zamanlarda Şehit Cenazeleri üzerinden siyasi malzeme üretmek, siyasi rant devşirmek çabalarını milletimiz ibretle seyretmektedir.

DEVA Partisi Belediye Başkan ve Meclis Üyesi adaylarını açıkladı DEVA Partisi Belediye Başkan ve Meclis Üyesi adaylarını açıkladı

Kürşad Zorlu şehit ailesi ile telefon görüşmesi yaptı

İYİ Parti İl Başkanlığı olarak Merkez İlçe Başkanımız Akif Esen ve il yöneticilerimiz ile beraber şehidimizin taziyesine katılarak şehidimizin kıymetli ailesi ile en zor günlerinde beraber olduk. Yine Genel Başkan Yardımcımız, Parti Sözcümüz Sayın Kürşad Zorlu şehit ailemizle bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve aileye taziyelerini sunmuştur.

Şehit acısının siyaseti, partisi olmaz. Bu mesele ülkemizin beka meselesidir. Bu vesileyle bir kez daha vurguluyoruz ki güzel ülkemiz hain, etnik bölücü teröre asla teslim olmayacak ve bu vatanı kanımız canımız pahasına böldürtmeyeceğiz. İYİ Parti olarak vatan millet yolunda şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve aziz milletimize baş sağlığı diliyoruz.

Editör: Haber Merkezi