Elazığ’da uzman psikolog “Kış hüznü” konusunda uyardı Elazığ’da uzman psikolog “Kış hüznü” konusunda uyardı

İYİ Parti Elazığ İl Başkanlığı görevinde beklenen başarıyı yakalayamayan İl Başkanı Servet Gürgözeler ve yönetimi ile birlikte merkez ilçe başkanı 10 Eki 2023 tarihinde istifa etmişti.

Uzun süre sessizliğin devam ettiği partide 8 Kasım günü yeni il başkanı ataması yapıldı. İYİ Parti Elazığ İl Başkanlığına Habip Yaşar atandı. Yeni İl Başkanı Habip Yaşar, İl Başkanlığı sürecinde yaşanan değişimi ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalar hakkında ilk açıklamasını elazigfirat.com’a yaptı.

İl Başkanlığı ataması süreci hakkında açıklama yapan Yaşar; “8 kasım tarihinde atamam yapıldı. Genel Başkanımız daveti üzerine Ankara’ya çağrıldım grup toplantısına katıldıktan sonra görev tebliği yapıldı bizde onurla ve gururla kabul ettik. Grup toplantısının ardından genel başkanımızla görüştük. Elazığ ile ilgili özet bir açıklamamız oldu kendilerine. Harput kültürünü İYİ Parti ile buluşturacağımızın sözünü verdik” dedi.

“İlk günden beri partinin içerisindeyim”

İlk günden beri partinin içerisinde olduğunu be nedenle üyelerin hemen hemen hepsini tanıdığını belirten Başkan Yaşar; “Önce il yönetimi ardından ilçe yönetimini oluşturacağız tabi biz bunu yaparken de öyle klasik eş dost hesabı ile yapmayacağız. Ben bu partinin kurucusuyum, ilk günden beri partinin içerisindeyim ve her dönemde görev aldım. Üyelerimizin, delegelerimizin hemen hemen tamamını tanıyorum, partinin içerisinden yönetime girecekler olduğu gibi biz taze bir kanada ihtiyaç duyuyoruz. Görüşmeler yapıyoruz yeni bir değişime ihtiyaç duyuyoruz. Dengeleri gözeterek bir yönetim belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Henüz müracaatlar başlamadı ama genel merkez nezdinde duyduğumuz isimler var”

Seçimler ile ilgili de açıklama yapan Başkan Yaşar; “Henüz aday adaylarımızın kimler olacağı konusunda çalışmamız olmadı. Henüz müracaatlar başlamadı ama genel merkez nezdinde duyduğumuz isimler var. Henüz kimse ile bu konuda görüşmedik ama aday çıkartacağız il ve ilçelerde açık ve net bu. Genel başkanımızın görüşleri de bu yönde tek başımıza gireceğimiz ifade ediyor bizim de düşüncemiz bu yöndedir” diyerek sözlerini noktaladı.