“‘İstanbul Sözleşmesi’ derhal iptal edilmelidir” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“‘İstanbul Sözleşmesi’ derhal iptal edilmelidir”

Bu haber 12 Ocak 2020 - 15:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeniden Refah Partisi Kadın Kolları Ocak ayı il divan toplantısı yapıldı. Yeniden Refah Partisi il Binasında gerçekleşen Yeniden Refah Partisi Kadın Kolları Ocak ayı il divan toplantısına Kadın Kolları il başkanı, İl yönetimi, gençlik teşkilatı ilçe ve belde  teşkilatları katıldı.

 

 

Toplantıda basın açıklamasını STK lardan sorumlu İl yönetim kurulu üyesi  Zehra TOSUN  yaptı. Basın açıklamasında ; “İstanbul Sözleşmesinin” derhal iptal edilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullanan  Tosun; açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “İstanbul Sözleşmesi”  ile ilgili basın bildirisi yayınlayarak halkımızı bilgilendirmek istiyoruz.Muhterem Basın Mensupları… Saygıdeğer Elazğ’lılar  Nedir bu “İstanbul sözleşmesi”; İstanbul Sözleşmesi 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açılan, TBMM tarafından 14 Mart 2012’de kabul edilen,  1 Ağustos 2014 tarihinde’ de yürürlüğe giren Uluslararası bir sözleşmedir. Kısa adı İstanbul Sözleşmesi olan metnin uzun adı ise , “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele Hakkındaki Avrupa Konseyi Sözleşmesi”dir. Bu sözleşme toplumumuzun temel değerlerini derinden sarsacak maddeler içermektedir. Görünürde; Şiddet gören, ezilen, mahrum bırakılan ve sömürülen kadının haklarını savunmakla ilgili  kalabalık maddelerden oluşan  bu sözleşme, Aslında kesinlikle bu ulvi hedef ve gayelerin zerresini dahi taşımamaktadır. Dikkat ederseniz sözleşmenin başlığında, kadın ya da erkek haklarından değil, toplumsal cinsiyet haklarından, yani toplumdaki tüm cinsel eğilimlerin haklarından bahsedilmektedir. Kadın, erkek ve bir üçüncü cins olarak diğerlerinin hakları ve toplumdaki yerlerine vurgu yapılmaktadır. Eşitlik ilkesinden dem vurularak, eşitlik ilkesi manipüle edilerek, tüm cinsel eğilimlerin de eşit haklara sahip olması gerektiğine gizli bir vurgu yapılmaktadır. Bunu yapabilmek için de yöneticilerimize sözleşmeyi; Lütfen buraya dikkat edelim! “Üreme şartı olmaksızın toplumsal cinsiyet eşitliği.” şeklinde imzalatmışlardır. Evlilik yapısını  bozan bu sözleşmeyi saatlerce konuşarak eleştirilebiliriz. Sonuç olarak; Bu vahim sözleşme birçok Hristiyan ülke de dahi kabul görmemişken; Müslümanların son kalesi olan ülkemizde maalesef imzalanmıştır.    “Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah(cc) lanet etsin” Hadisindeki lanetin muhatabı olmamak için; Ülkemiz, derhal bu sözleşmeye attığı imzayı geri çekmelidir.  Aklı başında tüm sosyal bilimcilerimiz, kamuoyunu ve tüm yetkililerimizi bu gizli amaç konusunda bilgilendirmelidirler. Bu gizli Siyonist yıkım projesine son verilmeli ve derhal dur denilmelidir.

Yeniden Refah Partisi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve tüm siyasi partileri acilen “İstanbul Sözleşmesi” ile ilgili önlem almaya davet ediyoruz.  Ayrıca konunun her platformda yakinen takipçisi olacağımızı ve istanbul sözleşmesinin iptal edilmesi ile  ilgili  elimizden gelenleri yapacağımızı  saygılarımızla arz ediyoruz… Basınımızın Güzide Mensupları Saygıdeğer Elazığlılar Katılım ve hassasiyetlerinizden dolayı Yeniden Refah Partisi Elazığ Kadın Kolları olarak teşekkür ederiz. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.