“İNSANLARIN TAMAMI RAHAT NEFES ALINCAYA KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“İNSANLARIN TAMAMI RAHAT NEFES ALINCAYA KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Bu haber 27 Mart 2020 - 14:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Koronavirüs ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor ve gerekli tedbirleri süratle hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Aziz Milletimden istirhamım şudur: Tüm ikazlara riayet edelim, sabırlı olalım, dikkati elden bırakmayalım, kendimizin ve çevremizin temizliğine ihtimam gösterelim. #HayatEveSığar #EvdeKalTürkiye” diyerek vatandaşı uyardı hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu felaket karşısında Türkiye olarak;  her zaman olduğu gibi dayanışma ve işbirliği içerisinde hareket etmeye hazırız. İnsanların tamamı rahat bir nefes alıncaya kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Koronovirüs tedbirleri kapsamında vatandaşları sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirmeye devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem önceki akşam G-20 zirvesinde önemli açıklamalara imza attı hem de ardından vatandaşları sosyal medyadan bilgilendirmeyi ihmal etmedi.

“SON DERECE SANCILI BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “ Sizleri şahsım ve ülkem adına en kalbi duygularım ile selamlıyorum. Koronavirüs salgınının; insan hayatını ve ekonomik istikrarını olumsuz etkilediği son derece sancılı bir dönemden geçiyoruz. Salgın nedeniyle yaşanan can kayıplarından üzüntü duyuyor ve bu süreçte fedakarca görev yapan tüm sağlık çalışanlarına şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“GEREKLİ TEDBİRLERİ SÜRATLE HAYATA GEÇİRDİK”

Türkiye olarak en baştan itibaren bu hastalıklı durumu yakından takip ettiğimizi belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Gerekli tedbirleri süratle hayata geçirdik. Henüz işin başındayken Sağlık Bakanlığımızın bünyesinde bir Bilim Kurulu oluşturup, burada alınan kararları hemen uygulamaya koyduk. Ekonomi yönetimimizde ise esnaftan ihracatçıya kadar her kesime yönelik ciddi destekler açıkladı. Bunların yanı sıra koronavirüse karşı tanı kiti üretimi ile aşı ve ilaç geliştirme çalışmalarımızı da devam ettiriyoruz. Dost ve kardeş ülkeleri de bu sıkıntılı günlerinde yalnız bırakmamak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

“HEPİMİZİN KADERİ ORTAKTIR”

“Bu salgının hepimize şu gerçeği tekrar hatırlattığına inanıyorum “diyen ve sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan; “ Dillerimiz, dinlerimiz, ülkelerimiz farklı olsa da hepimizin kaderi ortaktır. Hiç birimizin korumacı ve tek taraflı politikalar uygulamaya lüksü yoktur. Serbest , açık ve kurallara dayalı uluslararası ticaret sistemi salgınla ilgili aldığımız önlemlerin etkilerini azaltmada büyük rol oynayacaktır. Bu çerçevede alacağımız tüm ulusal tedbirlerin Dünya Ticaret Örgütü kuralları ile uyumlu uluslararası işbirliğini teşvik edici olması önemlidir” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, DÜNYAYA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ!

Salgının kontrolü ve hastalığın teşhisi ve tedavisi noktasında da birikimlerin paylaşılması gerektiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Koronavirüs salgını G-20’nin işbirliği ve uzlaşı ruhunun önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu süreçte yönlendirici olmak, sorumluluk almak ve kürsel ölçekte işbirliğini göstermek zorundayız. Küresel finansal kriz döneminde yaptığımız gibi bir an önce harekete geçmeli ve kürsel güveni tesis etmek için ortak çaba sarf etmeliyiz” diyerek G-20 zirvesinde dünyaya önemli mesajlar verdi. Salgınla mücadelede gelişmiş ülkelerin bile zor zamanlar geçirdiğini de ifade etti. Mültecilerin ise en dezavantajlı kesim olduğunu belirterek; insani yardımlara da dikkat çekti.

VİRÜS İNSANLIĞIN ORTAK DÜŞMANI!

Virüsün insanlığın ortak düşmanı olduğunu vurgulayan Erdoğan; “ Bu felaket karşısında Türkiye olarak;  her zaman olduğu gibi dayanışma ve işbirliği içerisinde hareket etmeye hazırız. İnsanların tamamı rahat bir nefes alıncaya kadar, tüm ülkeleri adil bir şekilde bu küresel sağlık kriziyle mücadeleye davet ediyorum” dedi.

ERDOĞAN: TÜM İKAZLARA DİKKAT EDELİM!

Vatandaşı uyaran Erdoğan; “Koronavirüs ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor ve gerekli tedbirleri süratle hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Aziz Milletimden istirhamım şudur: Tüm ikazlara riayet edelim, sabırlı olalım, dikkati elden bırakmayalım, kendimizin ve çevremizin temizliğine ihtimam gösterelim. #HayatEveSığar #EvdeKalTürkiye” dedi.  Ayrıca Erdoğan; “Tüm ikazlara riayet edelim, sabırlı olalım, dikkati elden bırakmayalım” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.