Elazığ'ın Karakoçan ve Kovancılar ilçesinde vatandaşlar, Devlet Su İşleri tarafından inşa edilen Kanatlı Barajı'nda boruların sürekli patladığını ifade ederek mağdur olduklarını açıkladılar. Çiftçiler sorularını CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a iletmesinin ardından Milletvekili Erol, sürecin takipçisi olacaklarını belirtmişti. Bugün ise CHP İl Başkanı Avukat Çağlar Duran ve beraberinde ki heyet çiftçilerle bir araya gelerek sorunları yerinde gördükten sonra CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile çiftçileri telefon da görüştürdü.

“ELAZIĞ’DA Kİ SULAMALARLA İLGİLİ TARIM BAKANI İLE GÖRÜŞME SAĞLAYACAĞIM”

Mağdur olan çiftçilerin yanında olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bu süreci zaten takip ettiklerini en kısa zamanda Tarım ve Orman Bakanından randevu alıp sorunları dile getireceğini belirtti.  Çiftçilerle görüşen Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bakan bey ile bir randevu talep edip Elazığ’da ki sulamalarla ilgili Tarım Bakanı ile görüşme sağlayacağım. Allah yardımcıları olsun kaynaklar doğru kullanılmadığı ve har vurup harman savrulduğu ve yapılan işlerin de sağlıklı olmamasının sonucu hep vatandaşlar çekiyor. Ama hiç merak etmeyin inşallah bizim iktidarımızda bu işlerle ilgili her yerde netimler olacak. Yapılan işler eksik yapılmışsa düzeltilerek doğru yapılacak” dedi.

“DSİ PERSONELLERİ BURAYA EL ATARSA BİZ EMİNİZ Kİ BURASI BİR HAFTA İÇERİSİNDE TAMAMLANIR”

Biz Bakanlarla görüşme talep edene kadar ektikleri ürünlerin kuruyacağını aktaran çiftçi Halis Kaya, “5 gün içerisinde bir sonuç alamazsak biz bittik sayılır. Elazığ Valisi Devlet Su İşleri Müdürüyle beraber buradaki arızanın giderilmesi için çalışanları yönlendirirse bizim sıkıntımız daha erken giderilir. Çünkü bu şirket batmış buranın ödeneği yok şirketin de parası yok bunlar sağdan soldan para bulup boruları alıp buraya getirene kadar bir hafta geçer. Eğer DSİ personelleri buraya el atarsa biz eminiz ki burası bir hafta içerisinde tamamlanır. Ama DSİ buraya bir el atmazsa bütün ekinler kurur ve 7 bin hektar alan telef olur” ifadelerini kullandı.