Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, İçişleri Bakanlığınca çocuk gelişimcisi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık ve Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İkdisati ve İdari bilimler fakülteleri olmak üzere 75 İl Planlama Uzman Yardımcısı istihdam edilecek.

Adaylar Başvurularını 29 Ocak- 02 Şubat 2024 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı’nın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda yapabilecek.

Elazığlı çocuklar sanatla iç içe keyifli bir gün yaşadı Elazığlı çocuklar sanatla iç içe keyifli bir gün yaşadı

Elazığ’da alım yapılacak pozisyonlar ve kontenjan sayısı

Yayımlanan karar doğrultusunda Elazığ’da İletişim Fakültesi mezunu 1, İnşaat Mühendisliği mezunu 1 olmak üzere toplamda 2 İl Planlama Uzman Yardımcısı alınacak.

 Temel başvuru şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,
  • Bakanlığımızca talep edilen bölümlerden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,
  • Giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1989 tarihinden sonra doğanlar),
  • 2022-2023 yıllarına ait Kamu Personel Seçme Sınavından istenilen puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak.
  • KPSS puanı en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere tercih edilen il/fakülte-bölüm ve puan türü esas alınmak suretiyle ilan edilen kadro sayısının en fazla dört katı aday arasına girmek. (Sıralamaya giren son aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş (sözlü) sınavına alınır.)

Editör: Ferzan AYDAR