Haber: Hakan Fırat

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi kamu işçilerine yapılan zam sorası enflasyonun altında kalan memur maaşlarının memur kesimini mağdur ettiğini belirtmişti. Bahşi taleplerin karşılık bulduğunu belirterek açıklamada bulundu.

Bahşi; “Kamu işçilerimize yapılan zam sorası mutluluğumuzu ifade etmekle birlikte gelir dağılımında oluşan adaletsizliğin ve enflasyonun altında kalan memur maaşlarının memur kesimini mağdur ettiğini belirtmiştik. Genel Başkanımız defalarca konuyu dile getirdi. Bizler de ilde yaklaşık 14 bini bulan üye sayımızla sesimizi duyurmaya ve kamu çalışanlarının mağduriyetini dile getirmeye çalışıyorduk. Oransal olarak yapılan zamların maaşlar arasındaki makası açtığını ve seyyanen zam verilerek bu dengesizliğin düzeltilmesi gerektiğini defalarca ifade ettik. Memur-Sen olarak kamu çalışanlarının haklarını savunma ve memurlarımızın Refah seviyesini yükseltme konusundaki çabalarımız durmaksızın devam etti ve nihayet sesimiz duyuldu ve taleplerimiz karşılık buldu.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamayla en düşük kamu görevlisi maaşını Temmuz ayından geçerli olmak üzere 22.000 ₺ seviyesine yükseltti.  Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Kamu görevlilerine, teşkilatımıza ve üyelerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.