CHP’den Elazığ Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olan Hülya Ülkü Gür, dün Fırat Gazetesi’ni nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Gür’ü Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem karşıladı. Başkan Erdem, Gür’e çıktığı yolda başarılar diledi ve gayretinden dolayı kendisini tebrik etti.

Elazığ’da 2023 yılında kaç kişi evlendi? Ortalama evlilik yaşı ne kadar oldu? Elazığ’da 2023 yılında kaç kişi evlendi? Ortalama evlilik yaşı ne kadar oldu?

“Elazığ’ın daha güzel olması adına çalışacağım”

Ziyaret sırasında kısa bir değerlendirme yapan Hülya Ülkü Gür; “2002 yılından beri resmi üyeliğim bulunun Cumhuriyet Halk Partisi’nde; Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, İl Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini çeşitli dönemlerde de sürdürdüm. Şu anda da Elazığ Belediye Meclis Üyesi Aday Adayıyım. Kısmet olup seçilirsem, tarafsız, adaletli, saydam ve katılımcı bir şekilde Elazığ halkına hizmet etmeye çalışacağım. Elazığ’ın daha güzel olması ve şehrimin yaşam kalitesinin artması için büyük çaba göstereceğim” dedi.

“Kadının olduğu her yer güzelleşir”

Dezavantajlı gruplar; “Yaşlılar, kadınlar, çocuklar ve gençler için olan projelerde büyük gayret sarf edeceğim. Kadınların aktif siyasette daha etkin yer alması gerektiğine inanıyorum. Umarım bu seçimlerde kadınlar daha çok temsil hakkı elde eder ve çıktıkları yoldan başarılarla çıkarlar. Ne yazık ki erkek egemen siyaset yapıldığı için kadınlar çok ön planda olamıyor ve sıralamada kadınları çok iyi noktalarda göremiyoruz. Oysa kadının olduğu her yer güzelleşir ve nezaketli olur. Kadın sevgi ve güzellik demek. Daha güzel bir Türkiye daha yaşanabilir bir Elazığ için kadınların daha çok siyasette yer bulmasını istiyorum” dedi.

“Siyaset bir hizmet yarışıdır, bu yola çıkanlara başarılar”

Listeye dair bir öngörünüz var mı? Dememiz üzerine de Gür; “Son derece kıymetli isimler aday adayları şu an belli değil. İlerleyen süreçte netleşir ben hem kendi partimdeki aday adaylarına hem de diğer aday adaylarına çalışmalarında kolaylık diliyorum. Siyaset bir hizmet yarışıdır ve hizmet etmek için bu yola çıktık. Ayrıca güzel ev sahipliğinizden dolayı teşekkür ederek ve yeni yılın dünyamıza, ülkemize ve Elazığ’ımıza barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: Beyza Bişkin