5-11 Haziran Çevre Günü dolayısıyla Elazığ’da özellikle tatil yapılan yerlerde ve piknik alanlarında atılan atıklarla kirlenen alanlara dikkat çekmek adına HÜDA PAR Elazığ Gençlik Kolları tatilcilerin ve piknik yapanların uğrak alanı olan Sivrice Göl kenarında atık temizliği gerçekleştirdiler.

HÜDA PAR Elazığ Gençlik Başkanı Muhammed Aydemir açıklamasında; “Çevre, bize geçmişten kalan bir miras değil; korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi gereken bir emanettir. Tarih boyunca insanoğlu ile tabiat daima barışık bir şekilde varlıklarını idame ettirmişlerdir. Ancak gelinen bu aşamada insanoğlu içinde yaşadığı, havasını teneffüs ettiği çevreye bir savaş açmıştır. Tabiatla yapılan bu savaşın kazananı hiç kimse olmayacak, kaybedeniyse bütün bir insanlık olacaktır. Çevre, bize geçmişten kalan bir miras değil; korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi gereken bir emanettir” dedi.

"Vatandaşlarımızı tarihi mekânlarımıza, sahillerimize ve tüm doğal güzelliklerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz"

5-11 Haziran Çevreyi Koruma Haftası dolayısıyla HÜDA PAR Elazığ Gençlik Kolları olarak yaptıkları faaliyetler hakkında da bilgi veren Başkan Aydemir, “Vatandaşlarımızı tarihi mekânlarımıza, sahillerimize ve tüm doğal güzelliklerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz. Şehrimizin gözde yerlerinden Sivrice ilçemizin sahil şeridinde farkındalık oluşturmak amacıyla çevre temizliği gerçekleştirdik. Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte hem Sivrice’de hem de memleketin dört bir yanında on binlerce misafir ağırlayacağız. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızı tarihi mekânlarımıza, sahillerimize ve tüm doğal güzelliklerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki bu tabiat hepimizin ortak paydası. Hep birlikte tabiatımıza ve geleceğimize sahip çıkalım” dedi.